Zepsuta kultura


Stacja boryka się z problemami finansowymi, które są rzekomo konsekwencją źle wydawanych pieniędzy przez TVP. Okrojony budżet pozwala jedynie emitować archiwalia. [1]
5 kwietnia, wieczór, w programie telewizyjnym zachęcające Dziewiąte wrota Romana Polańskiego [2]. Rzadko oglądana TVP Kultura wygrywa z innymi kanałami.
Film fabularny służy przede wszystkim rozrywce i tak postrzegam obraz polskiego reżysera, który w głównej roli obsadził samego Johnny Deepa. Niestety jeśli chodzi o emisję na kulturalnym kanale polskiej telewizji publicznej to historię i co ważniejsze dialogi należy znać wcześniej. Innymi słowy przez słowo archiwum należy rozumieć fakt iż widz już film czy program wcześniej widział. Zrywany co chwila obraz i przeskok do kolejnej sceny, brak głosu. Zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem któryś z pracowników nie kupił płyty z filmem gdzieś na bazarze. Pytaniem bez odpowiedzi jest też sprawa kopii na wszelki wypadek.
Nie udało się, w sposób naturalny zwiększyć oglądalność stacji TVP Kultura. Irytacja zwyciężyła i w najzwyczajniej w świecie przełączyłem się na odtwarzacz DVD. Życiowe mądrości Dr House mają nie mniej kultury w sobie niż zagadka dziewięciu wrót rozwiązywana przez Dean Corso.
___
[1]- informacja za Gazeta Wyborcza – internetowe wydanie – Wyborcza.pl;
[2]- film Dziewiąte wrota (The Ninth Gate), reżyseria Roman Polański, produkcja: Francja, Hiszpania, USA, 1999