Psychotropic Transcendential wspomnienia nieznane


Psychotropic Transcendental ...lun yolina un yolina thu Dar - davogh..
Okładka płyty Psychotropic Transcendental …lun yolina un yolina thu Dar – davogh…,
zdjęcie: za psychotropic.bandcamp.com

Płyta Ax libereld… to mój osobisty ołtarzyk i jedna z niewielu polskich płyt XXI wieku, która w 100% znosi próbę czasu. Nic nie zmieniło się przez tyle lat.

Uzupełnieniem debiutu były koncerty Psychotropic Transcendential . Nie ważne z kim dzielili scenę, robili na niej swoje. Wychodziło im równie dobrze.

Niestety zespół zniknął. Ku radości tych co nie zapomnieli, znów Psychotropic Transcendential daje o sobie znać. Grupa zanim odeszła w strefę niebytu nagrała drugi materiał. Po 10 latach od nagrania, światło dzienne ujrzał …lun yolina un yolina thu Dar – davogh…

Coś przemija, chowa się w głębi ciebie i nie wiesz czy jeszcze powrócą emocje. Gdy nagle dowiadujesz się, że jest nowe, chcesz, pragniesz to sprawdzić. Co słychać u ciebie? Dlaczego nie było kontynuacji, dlaczego wtedy odszedłeś? Trzeba pogodzić się, że czasu się nie cofnie. Pozostaje cieszyć się, że coś jeszcze pozostało z tamtych lat.

Słucham .​.​. lun yolina un yolina thu Dar​-​davogh .​.​. i z każdą minutą uświadamiam sobie, że pustka jaka pozostała po Psychotropic Transcendetial została wypełniona. Nikt nie zastąpił ich, nie skopiował przekazu. Choć płyta pochodzi z 2008 roku to wciąż jest to oryginalna muzyka. Nigdy nie była tą, która można słuchać dzień i noc. Musi mieć miejsce i czas. Gdy więc pozostaje głód po Ax libereld…, .​.​. lun yolina un yolina thu Dar​-​davogh .​.​. wydaje się doskonałym uzupełnieniem, epilogiem, kropką nad niedopisanym i.

Cała oszczędność dźwięków, senny klimat, jakby mniej budzący wewnętrzne zmory, lżejszy, jaśniejszy. Co u mnie? Słucham Tides From Nebula, które nie zawiódł i jest mi z nim dobrze. Zasypiam i budzę się przy nim. Mniej mroczne, bardziej bajeczne i pejzażowe. Jak życie, które z wiekiem nabiera innych kolorów.

Jestem przekonany, że gdyby zespół funkcjonował i regularnie nagrywał swoją muzykę dziś byłby w innym miejscu. Człowiek się zmienia. Z sentymentu wraca i będzie wspominał. Dzięki .​.​.lun yolina un yolina thu Dar​-​davogh .​.​. ma okazję na wspomnienia nieznane.
___
Płyta Psychotropic Transcendential .​.​. lun yolina un yolina thu Dar​-​davogh .​.​., 2018