Turbo ostatniego wojownika kawalerii szatana


czyli sentymenty, jubileusz Vader i czekanie na festiwal Metalmania

Brawo dla świątyni metalu i jego kapłanów!

Turbo, Alastor, Hellias, Wilczy Pająk, Quo Vadis - 01.12.2018, Kraków, klub Kwadrat
Turbo, Alastor, Hellias, Wilczy Pająk, Quo Vadis – 01.12.2018, Kraków, klub Kwadrat, zdjęcie: Galicja Productions

Galicja Productions zapowiada na 1 grudnia 2018 roku w krakowskim klubie Kwadrat, wielkie muzyczne wydarzenie z udziałem Turbo, Alastor, Wilczy Pająk, Quo Vadis oraz Hellias.
Zespół Wojciecha Hoffmanna zagra utwory ze swoich dwóch klasycznych płyt Ostatni wojownik oraz Kawaleria Szatana.

Dawno dawno temu koncert z takim line upem uznany byłby za wielkie wydarzenie, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie rozgrzewka przed Metalmanią. Co prawda nie wiadomo jeszcze kto zagości w przyszłym roku na naszym największym festiwalu muzyki metalowej, ale krakowski zestaw powinien zmobilizować fanów nie tylko z małopolski.

Swoją drogą wielka szkoda, że grupa Turbo nie pojawi się jako gość specjalny na jesiennej trasie Vader XXXV lat Chaosu gdzie grupa zagra przekrojowy set. Podobny skład miał już okazję występować przed laty na wspólnej trasie po Polsce. U boku twórców „De Profundis” zobaczymy natomiast szwedzką dywizję Marduk oraz Arkona i Insidius.

Grupa Turbo to obok śląskiego Kata najbardziej zasłużony zespół na polskiej scenie metalowej, którego korzenie sięgają lat osiemdziesiątych XX wieku. Jako lekturę obowiązkowa z ich repertuaru należy poznać Kawalerię Szatana oraz Ostatniego wojownika!

Nie wiadomo jeszcze kiedy i kto zagra na XXV edycji festiwalu Metalmania. Myślę jednak, że ubiegłorocznym występie Kata, miło byłoby zobaczyć kolejną polską legendę na scenie Spodka. Turbo miał okazję zagrać na jej pierwszych edycjach, prezentując wtedy swoje nowe, mocniejsze oblicze. To byłby strzał w dziesiątkę.  
Turbo! Brawo dla świątyni metalu i jego kapłanów!
___