Multiki – pay – no – back


czyli o tym jak multipleks nie jest lojalnym partnerem w zbieraniu i korzystaniu z punktów payback.

Bilety do kina za drogie? Nie zawsze muszą, a przynajmniej do momentu gdy zamówimy je online przez stronę Multikina wybierając opcję płatności Masterpass.

Masterpass to portfel płatniczy prowadzony przez wydawcę kart Mastercard. Na swoim koncie dodajecie karty płatnicze. W ten sposób nie ma potrzeby by przy każdej transakcji w Internecie podawać dane karty. Rozwiązanie chyba wciąż mało popularne skoro promocje obejmują bilety za 10 zł, a nie 26-30 zł.

Multikino jest partnerem Payback. W trakcie finalizowania zakupu biletów online istnieje możliwość podania swojego numeru w tym programie lojalnościowym. Tym samym powinny zostać naliczone punkty. Nie są.

Na dodatek gdy będziecie w kinie i zdecydujecie się na zakup popcornu lub czegokolwiek innego powinna być możliwość zapłaty punktami payback. Informujecie o tym sprzedawce, uruchamia terminal, autoryzacja i brak połączenia z serwerem. Punktów za zakup też nie naliczy pomimo aktywnych promocji.

Nie przedstawiam tu jednorazowego przypadku. W ankiecie jaką potem przesyła MultiKino zaznaczam, że do kina, dzięki Masterpass chodzę co najmniej raz w kwartale, a zdarza się, że nawet kilka razy w miesiącu. Wszystko zależy od repertuaru.

Korzystam z katowickiego i tyskiego Multikina. Nigdy nie otrzymałem punktów za zakup ani nie mogłem zapłacić punktami. Próbuje za każdym razem.

Napisałem do Payback w tej sprawie. Opisałem zakup biletów online, w kasie kina (ktoś mądry uznał, że sprzedaż popcornu będzie lepiej szła gdy zrobię to od razu z biletami). Otrzymałem odpowiedź:

dziękuję za kontakt.

Wiadomość, którą otrzymałam niestety nie zawiera wszystkich potrzebnych mi informacji. Abym mogła sprawnie rozpatrzyć reklamację, proszę o przesłanie:

– adresu Multikina do zakupu w dniu 01-08-2018.

Dzięki tej informacji zweryfikuję zgłoszenie u naszego partnera i udzielę pełnej odpowiedzi.

Dodatkowo przypominam, że przy zbieraniu punktów online należy:
– zawsze rozpoczynać zakupy na stronie www.payback.pl,
– wyłączyć programy typu AdBlock, które mogą zablokować moment przejścia do sklepu i zrealizowania transakcji,
– nie korzystać z porównywarek cenowych i nie przechodzić pomiędzy innym stronami internetowymi w trakcie zakupu.

W razie kolejnych pytań proszę o ponowny kontakt, a w przypadku otrzymania ankiety, proszę o jej wypełnienie, jest to ocena prowadzonej ze mną korespondencji.

Pozdrawiam,

R[…] Ł[…]
Zespół PAYBACK

Komentarz?

Zebrane punkty wymieniłem na stacji BP, płacąc nimi za myjnie. Stacja paliw to jedyne jeszcze miejsce gdzie bez problemów i warunków można skorzystać z tego coraz słabszego potentata programów lojalnościowych.

—-

wrzesień 2018