Ku pamięci


Kinga Baranowska wciąż walczy dzielnie o K2. Czy ta najbardziej wymagająca góra świata pozwoli się ujarzmić naszej najaktywniejszej himalaistce? Trzymam mocno kciuki!
Tymczasem w Polsce Raport Millera. Minister Obrony Narodowej składa dymisję. Schodzi poniekąd z pierwszego planu. Znajdzie teraz ciepłą posadę i zero konsekwencji swojego działania. Jak każdy z teczką ministra.
Jedząc obiad przyglądałem się Panoramie na TVP2. Jakieś próby sentymentalnego powrotu do społecznej solidarności i braterstwa z okresu kwietnia 2010 roku. Dziś znużenie i zniechęcenie do frakcji politycznych. Pomyślałem, że jak jeden, od lewa do prawa, powinni odejść i nie wracać poprzez listy wyborcze.
Nie za dobrze prezentuje się polska scena polityczna. Szczególnie w obliczu kolejnych żywiołów, które dostarcza nam natura. Podtopione domy, wylane rzeki, zalane ulice. Władcy to nie interesuje. Lepiej szukać dziury w całym.
Zmarłym życia nie da się przywrócić. Szacunek oddano w stosownym czasie. Swoje honory odebrali wszyscy tragicznie zmarli. Błędy, które popełniono dawno są oczywiste. Każdy patrzy do przodu. Biorąc pod uwagę niesprawdzające się prognozy pogody, przyszłość nie kreuje się różowo. Kiedy już wody opadną o temacie zapomni się do kolejnych intensywnych ulew. Wtedy będzie już po wyborach. Warto o tym pamiętać.