#zostańwdomu plus


To już prawie pół roku odkąd mieliśmy #zostańwdomu. Z każdym dniem społeczeństwo próbowało wychylić głowę na świat. Eksperci przepowiadali drugą walę na jesień, która właśnie się rozpoczęła. Dali w ten sposób zielone światło na wypoczynek poza domem. Władza dorzuciła bon rodzinny i próbując zmienić kierunek pędzącej ku katastrofie turystyce.

Prawdziwy bum przeżyły wypożyczalnie przyczep kempingowych i kamperów. Z półek sklepowych jak świeże bułeczki rozchodziły się namioty i niezbędne do wypoczynku na wolnym powietrzu akcesoria. Wypożyczenie domku kempingowego graniczyło z cudem. Choć codzienne raporty mówiły o nie małej skali zachorowań w nadmorskich i górskich kurortach, alarmu nie podniesiono. 

Dzieci ruszyły do szkoły. Zapowiadane przez proroków wzrosty zakażonych i zmarłych na koronawirusa sprawdzają się z każdym dniem. Codzienne komunikaty na temat czerwonych i żółtych strefy wywołują chaos i niepewność. Zaplanować wyjazd? Zrobić rezerwację z wyprzedzeniem? Budzi szacunek i podziw. 

Media mówią o wirusie codziennie. Przeplata się on z polityczną głupotą. W Polsce choruje zaspokojony materialnie były minister zdrowia. Chwilę po debacie kandydatów na prezydenta Stanów Zjednoczonych ogłoszono, że obecna głowa USA jest zakażona na koronawirusa. Nie grzecznie jest głośno wypowiedzieć pytanie – czy to nie gra polityczna mająca na celu wywołać żal i politowanie? 

Sondaże nie są zbyt optymistycznie dla aktualnie rządzącego, może więc ktoś wpadł na pomysł kilku dni wolnego od kampanii? Od chwili wywołania pandemii wykorzystano już ją wielokrotnie w gierkach politycznych. Kto jeszcze miał odwagę zwrócić uwagę odpuszcza, bo ignorancja rządzących jest tak samo przerażająca jak ich nietolerancyjne podejście do społeczeństwa.

Zakładamy maseczki i robimy zakupy. Onlinenowe konta premium wyparowały, dziś już nie ma nic szczytnie atrakcyjnego. Allegro, empik.com będą wdzięczne jeżeli zostaniesz. Tylko wykup. Problem w tym, że ci pierwsi okazują się oszustami. Zbierałeś monety? I co z tego konta smart za to nie wykupisz.

Będącą ikoną higieny restauracje McDonald’s podupadły na wytyczony przez siebie zasadach społecznego bezpieczeństwa. Polecam uwadze przyjrzeć się jak czyszczone są stoliki, te rzekomo zdezynfekowane. Może lepiej nie wchodzić do środka? Na McDrive kolejka, auto za autem. 

W centrum Bielska Białej po opłaceniu zamówienia nie dostaniesz paragonu. Odjeżdżasz i raczej bez szans żeby wrzucić wsteczny. W następnym okienku dostajesz to co zamówiłeś. Zabierasz i ruszasz… błąd! Paragonu nie otrzymasz wraz z zamówionymi kanapkami. Spodziewaj się, że możesz też nie mieć wszystkiego za co zapłaciłeś. 

Przestrzegam i nie polecam bielskiego McDonalda przy Partyzantów 44!

Czy poza tym ludzie okazują sobie więcej życzliwości? Fakt, że zakładasz maskę wchodząc do miejsca publicznego świadczy o tym, że myślisz o innych. To takie proste, ale jakże trudne dla niektórych do wykonania. Zdrowia życzę i obyśmy nie musieli zostawać znów w domu na dobre.