Wielowątkowość


Prowadzący Kabaretowy Klub Dwójki [1] Robert Górski oraz Marcin Wójcik poinformowali o planowanym spotkaniu Zbigniewa Hołdysa, Pawła Kukiza i Tomasza Lipińskiego z włoskim premierem Silvio Berlusconim. W przeciwieństwie do spotkania z polskim szefem rządu, Donaldem Tuskiem, nie będzie to śniadanie lecz kolacja. Już dziś powstają spekulacje na temat ewentualnego party po części oficjalnej. Chyba lepiej nie można było podsumować tej medialnej szopki jaka miała miejsce przy stole Marcina Mellera, w dniu 26 marca br. w trakcie drugiego śniadania [2].
Z pewnością nie jeden z nas zadał sobie pytanie co było się działo u nas w Polsce gdybyśmy mieli takiego polityka jak Silvio Berluscini. Jak widać Włosi lubią taką charyzmę i pomimo tego całego sex skandalu poparcie nie spada. U nas raczej liczy się do jakiego marketu z rodziną chodzi premier czy inny prezes partii politycznej. Jeszcze wiele lat i pokoleń minie nim nauczymy się politykowania. Jak na razie to prócz tanich sensacji, które chętnie podłapują także media, zdecydowana większość nie ma nic do powiedzenia na temat ekonomii, procesów bezpieczeństwa państwa i wielu jeszcze innych zagadnień, które stanowią podstawę i prawo do rządzenia państwem demokratycznym.
W wielkanocny weekend media pozwoliły odpocząć od politycznej tandety. Pokazywano policyjne statystyki drogowej brawury, procesje, święcenia potraw, a między tym wszystkim głosy kapłaństwa. Nie potrafią skupić się na najważniejszej istocie i sensie całej religii chrześcijańskiej. Sprawiają wrażenie jakby nie mieli nic do powiedzenia w tak ważnej dla wiernych sprawie. Żałować tylko tych, którzy wyłączyli telewizory i uwolnieni od taniej sensacji redaktorów, zasiedli w kościelnych ławach i usłyszeli ten sam polityczny bełkot z ust kapłanów. Szczęśliwi ci, którzy wybrali plenery. Chociaż pewnie nie jeden przeklął TVN Meteo widząc chmury i deszcz w niedzielę. Skuteczność prognozy pogody bliska zeru.
Z pewnością na dokładniejsze temperatury powietrza może liczyć Kinga Baranowska, która za pośrednictwem Teleexpresu [3] przesłała wszystkim pozdrowienia z samego serca Himalajów. Polska himalaistka jest właśnie na kolejnej wyprawie, której celem tym razem jest Makalu (8463 m npm). Trzymam mocno kciuki i z niecierpliwością czekam na kolejne newsy i aktualizacje na stronie kingabaranowska.com.
Przed majowym weekendem świat skupia się na ślubie do jakiego ma dojść w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Polacy dodatkowo przygotowują się do wielkiego święta. Wreszcie 1 maja stanie się dniem szczególnym i wyjątkowym bez kontrowersyjnych uwag na temat komunistycznej przeszłości. Oby tylko te tłumy rodaków Karola Wojtyły, po uroczystościach na Placu św. Piotra, nie wystawiły jakiegoś krzyża na znak protestu i potępienia szanownego premiera Włoch.
___
[1]- Program Kabaretowy Klub Dwójki, TVP1, 24.04.2011 r.;
[2]- Program Drugie śniadanie mistrzów, TVN, 26.03.2011;
[3]- Program Teelexpress, TVP1, 25.04.2011 r.