Tytusy, Romek i A’Tomek w prasie Empika


Kto zbierał komiksy jakieś ćwierć wieku temu ten dobrze pamięta hak ciężko było o każdy z nich. Co pojawiło się na półce w księgarni lub na wystaje kiosku kupowało się bez dyskusji i wybrzydzania. Czasy się zmieniły* i należy tylko się cieszyć z tego powodu. Mowa tu o rzecz jasna o dostępności komiksów.

Oprócz nowych historii, superbohaterskie serie, przetłumaczone, Marvela, DC Comics czy polskie kultowe serie z Kajko i Kokoszem, Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem na czele, doczekały się wielu wznowień. Sympatyczny, uczłowieczony szympans z kompanami właśnie obchodzi 60 lat. Z tej okazji od kilku miesięcy co środę kupić można kolejne księgi ich przygód. Sentyment, próba zachęty młodszych pokoleń sprawiła, że systematycznie nabywam i przeżywam kolejne przygody.

Komiks Tytus, Romek i A’Tomek można kupić w kioskach prasowych oraz empiku. Jeżeli nie zdążycie nabyć w porę którejś części to w salonach o na stronie empik.com możecie nabyć wcześniejsze numery. Co gdy zdarzy wam się kupić dwa takie same?

Była środa, po drodze salon Empika, od razu myśl „Nowy Tytus!” Wchodzimy, bierzemy z półki jakąś prasę i komiks, płacimy i dalej w drogę. W domu przyglądam się okładce. IX księga? Przecież już ją mam!

Na drugi dzień, z paragonem w ręku wracam do salonu. Próbuje oddać podwójny, nie używany egzemplarz. Dowiaduje się, że prasy nie można zwrócić. Prasy? To przecież komiks, ale kategoryzowany jako gazeta, powiedzmy tygodnik. Skoro tak, to dlaczego zalega na półkach o kilka numerów wstecz? Na to personel nie jest już w stanie udzielić odpowiedzi.

Nie można zwrócić, oddać lub wymienić. Pozostał zakip najnowszej księgi. Oczywiście to mój błąd i wina. Zgubiło mnie przyzwyczajenie. Nie rozumiem tylko polityki i podejścia do klienta w empiku.

Tytus, Romek i A’tomek to nie tygodnik z programem telewizyjnym czy prasa codzienna. On jest nieśmiertelny, o czym świadczyć może dostępność wcześniejszych części.

Nie ma wyjątków? Prasa to prasa? Zatem kto tak bzdurnie kiedy ikuje komiksy? Punkt dla niego. Ja sprezentuje drugi numer IX księgi przygód Tytusa, Romka i A’tomka komuś kto być może stanie się fanem tej trójki na całe życie.

*- w tym miejscu autor nie ma na myśli obecnej sytuacji politycznej w Polsce, która w jego ocenie bardzo zaczyna przypominać tą do 90tych lat ubiegłego wieku.

Ciekawostka: księga XVII Tytus wpada ręce policjanta, na radiowozie brak opisu, czy nie było MO?