Black Silesia III – Open Air Festival. Blasphemy, Nifelheim i Satan


8-9 czerwiec 2018, Gród Rycerski pod Byczyną, 46-220 Biskupice 58

Trzecia edycja festiwalu staje się dwudniowym festiwalem Open Air.
Impreza odbędzie się w Grodzie Rycerskim w Byczynie.

Headlinerami pierwszego dnia zostali bogowie wojny i prekursorzy black metalu – Blasphemy, którzy po prawie 35 latach działalności przylecą prosto z Kanady na swój pierwszy i jedyny koncert w naszym kraju.

Razem z nimi tego dnia na scenie stanie legenda New Wave Of British Heavy Metalu i autorzy jednej z absolutnych podwalin gatunku – kultowego „Court In The Act” z 1983 roku – brytyjski Satan.

Drugi dzień uwieńczą ojcowie black/thrashu i niekwestionowana legenda gatunku – Nifelheim, którzy po długich rozmowach zgodzili się zagrać również swój pierwszy i jedyny koncert w Polsce. Bestialski black/thrash z melodiami żywcem wyjętymi z NWOBHM oraz niedostępność ich koncertów sprawiają, że ich przyjazd Nifelheim do Polski staje się wydarzeniem unikatowym.

Jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, że te dwa zespoły będące na samym szczycie najbardziej pożądanych, a nigdy nie zorganizowanych koncertów w Polsce, zgodziły się zagrać na trzeciej edycji Black Silesia Festival.

Sam festiwal przybiera swą docelową formę – dwudniowego festiwalu Open Air. Wybór po ponad roku rozmów i poszukiwań odpowiedniego padł na Gród w Byczynie – mamy nadzieję, że nasza współpraca z Grodem stanie się współpracą wieloletnią.

Na terenie festiwalu dostępne będzie darmowe pole namiotowe – zachęcamy do skorzystania, ponieważ najbliższe noclegi oddalone są wiele kilometrów od terenu festiwalu.

Do Byczyny dostać się można pociągiem – najbliższa stacja PKP (Biskupice koło Kluczborka) znajduje się niecałe 5 km od terenu festiwalu – droga piesza (dla wytrwałych) będzie oznaczona.

Miejsce nie jest niestety łatwo osiągalne przy pomocy innego transportu niż samochód, mamy natomiast nadzieję, że jego urok i bliskość przyrody zrekompensują te niedogodności.

Dostępne są bilety kolekcjonerskie z następującymi opcjami odbioru:

1) Zamówienie poprzez 8merch – płatność przelewem + odbiór w dniu imprezy (potwierdzenie o treści „processing” wysyłamy w ciągu dwóch tygodni od zaksięgowania wpłaty).

2) Zamówienie poprzez 8merch – płatność przelewem + wysyłka (bilety wysyłamy do dwóch tygodni od zaksięgowania wpłaty – w momencie wysłania zamawiający otrzymuje maila o treści „fullfilled”).

3) Odbiór osobisty + płatność gotówką (nie posiadamy terminala płatniczego) na wybranym koncercie organizowanym przez Black Silesia Productions (po wcześniejszym wysłaniu maila z informacją o chęci kupna i ilości biletów).

Black Silesia III – Open Air Festival

8-9 czerwiec 2018, Gród Rycerski pod Byczyną, 46-220 Biskupice 58

Blasphemy (CAN)
Nifelheim (SWE)
Satan (UK)
Nocturnal (D)
Plaga (PL)
Witchmaster (PL)
Attic (D)
Anima Damnata (PL)
Throneum (PL)
Terrorhammer (SRB)
Hellfire Deathcult (USA)
Goath (D)
Evil Warriors (D)
Blackevil (D)
Embrional (PL)
Offence (PL)
Brudny Skurwiel (PL)
Roadhog (PL)
Devilpriest (PL)
Gallower (PL)

Więcej informacji: blacksilesia.8merch.com