Ratownicy


Górskie pejzaże przyciągnęły jak magnes. Do tego akcja rozgrywająca się wśród górskich ratowników i nie trzeba było mnie więcej namawiać. Dynamiczny rozwój sytuacji, nowe wątki przeplatane codziennością ludzi niosących pomoc wśród górskich szczytów.
Oglądało się przyjemnie, bez znużenia szybko biegł czas. Gdy widzę powtórki, za sprawą TVP HD, przysiadam i oglądam po raz kolejny.
Wyjątkowy klimat ludzi gór, być może lekko przekoloryzowany, ale pozwalający poczuć więź i zaufanie płynące od załogi górskiego pogotowia.
Chociaż jego premiera przypadła na emisję polsatowych Szpilek na Giewoncie to oba seriale dzieli ogromna przepaść. Pomimo kryminalnych naleciałości Ratownicy skupiają się na górach. Czego nie można powiedzieć o mydlanych naleciałościach konkurencji z Poslatu. Nie porównuje. Wskazuje jedynie swój typ. Z racji tego, że nakręcony został wśród magicznych Tatr potęguje emocje i tęsknotę za nimi. Będą jednak musiały poczekać. Teraz potrzebne mi jest cierpliwość i opanowanie dla celów najwyższych.
___
Serial Ratownicy, reżyseria Marcin Wrona; scenariusz: Wojciech Saramonowicz, Hanna Węsierska, Marcin Pieszczyk, Piotr Ostrowski, obsada: : Bogusław Linda, Tomasz Schuchardt, Przemysław Bluszcz, Jacek Koman, Wojciech Czerwiński, Ewa Sakalova, Paweł Domagała, Michał Czernicki, Oriana Soika, Mikołaj Roznerski, Roma Gąsiorowska, Agnieszka Wosińska, Dominika Figurska, Krzysztof Globisz, Mariusz Bonaszewski, produkcja Telewizja Polska, 2010.