Relacja z koncertu Shodan – Metalmania 2018 – 7 kwietnia, Katowice, Spodek


Koncert Shodan - Metalmania 2018 - 7 kwietnia, Katowice, Spodek
Koncert Shodan – Metalmania 2018 – 7 kwietnia, Katowice, Spodek, zdjęcie: źródło własne

Pozytywnie nakręcony koncertrm Xentrix, zastanawiam się nad przerwą, złapaniem świeżego powietrza. Rzut oka na drugą scenę. Gra Shodan. Daje sobie chwile i w myślach już zajadam dobrego burgera gdy coś trzyma i nie pozwala zrobić kroku w tył. Czy to Shodan?

Grupa powstała w 2013 r. ma na swym koncie epkę oraz debiutancką płytę Protocol Of Dting. Gdy przed Metalmanią robiłem plan działania nie trudno się domyśleć, że miałem inne plany. Kolejny raz poteierdza się teoria oceniaj muzykę na żywo. Może i chłopaki się narobili przy tych nagraniach, realizował ich sam Arek Malta Malczewski, jednak prawdziwy sprawdzian to koncert.

Moje pieównamia mogą być dziwne, a metafory z czapy. Moje odczucie nie odnosi się stricte do brzmienia czy aranżowania swoich kawałków. Liczy się klimat. Najlepszym przykład był występujący wcześniej na drugiej scenie Roadhog.

Shodan to zdecydowaba moc, siła i klimat, którego skutecznie usiłował się zniweczyć wydzierający się wokalista. Sęk w tym, że raczej nie odstraszał, a nadawał odbiorowi pozytywnych wrażeń. To źle? Niech nad tym się już zastanawia ​Inverted Mind.

Koncert Shodan minął szybko choć gdy muzyka ucichła na dobre jak obudził się ze snu. Na hipnozę raczej nie stawiam, bo gdyby umieli to robić występowaliby w tym dnie telewizyjnego show. Zagrali na Metalmanii. Dobrze się stało.
____
Koncert Shodan, Metalmania 2018, 7 kwietnia, Katowice, Spodek