Relacja z koncertu Mekong Delta – Metalmania 2018 – 7 kwietnia, Katowice, Spodek


koncert Mekong Delta - Metalmania 2018 - 7 kwietnia, Katowice, Spodek
Koncert Mekong Delta – Metalmania 2018 – 7 kwietnia, Katowice, Spodek, zdjęcie: źródło własne

Czy legendarna grupa Mekong Delta jest dobra na wytchnienie od deathmetalowego ataku? Ich muzyka nie jest łatwą w odbiorze. Wymaga skupienia i koncentracji. Przynajmniej z płyt, w domowym zaciszu, a na scenie?

Mekong Delta wypadało znać. Nie znam osoby, dla której byłby to ulubiony zespół, ale przynajmniej pożyczyć od kogoś kasetę i posłuchać to był raczej obowiązek. W czasach plików mp3, każdy mógł dowoli nasłuchać się płyt wedle życzenia. Jeszcze łatwiej wydaje się być dzisiaj.

Im trudniej skupić się na płycie w domu tym ciekawiej na koncercie? Sprecyzujmy, muzyka jaką tworzy Mekong Delta to żadna tortura. Czasami potrzeba uszom zakrętów, nieoczekiwanych zwrotów akcji, szaleństwa, nie zawsze logicznej, ale jednak spójnej i zaskakującej konstrukcji.

koncert Mekong Delta - Metalmania 2018 - 7 kwietnia, Katowice, Spodek
Koncert Mekong Delta – Metalmania 2018 – 7 kwietnia, Katowice, Spodek, zdjęcie: źródło własne

Byłem więc ciekawy jak to Mekong Delta zaprezentuje się na żywo. Panowie rozpoczęli koncert, a ja miałem uczucie, że zostałem gdzieś na starcie, coś rwało mnie do przodu, ale silnik napędzany energią ze sceny nie miał wystarczającej mocy. Na domiar wszystkiego gitarzystę Eriką Gröscha nękały problemy ze sprzętem. W tym najmocniejszą stroną okazał się wokalista Martin LeMar. Silny, mocno brzmiący głos. Na dodatek niezły showman, potrafiący w miarę uratować sytuację na scenie gdy gitara całkowicie odmówiła posłuszeństwa.

W pewnym sensie był to wyjątkowy koncert, których Mekong Delta nie dała ostatnio zbyt wiele. Chciałoby się więcej, napewno w mniejszej sali i bardziej kameralnej frekwencji. Wszyscy się starali, publiczność również, ale czegoś zabrakło, pozostał niedosyt. W tym nie tkwi sens ich występu. Apetyt pozostał. Wykonałbym restart. Może być z Wolf Spider jako supportem. W Spodku, na Metalmanii 2018 się nie udało się do końca.
___
Koncert Mekong Delta – Metalmania 2018, 7 kwietnia, Katowice, Spodek