Prawo prawdy


Najmądrzejsze słowa w tym tygodniu padły z ust wicemarszałka sejmu Stefana Niesiołowskiego[1].
Polscy politycy nie należą do profesjonalistów w swym fachu. Brak własnych silnych teorii na rzecz podkładania się publiczce. Stosowanie żenujących metod celem ukazania swojego oblicza w mediach. Znudziły się wyborcą odchodowe zapędy czerwono białych krawaciarzy. Podziękowano także nacjonalizującym prostakom.
Jeżeli nawet ktoś z partyjnego drugiego, a nawet następnych rzędów ma coś rozsądnego w głowie to przywódcy ugrupowania szybko mogą dać im po łapach.
Zaślepiony, nierozsądny, głodny taniej sensacji i przebijający się rękami i nogami przed kamery i mikrofony. Przyczyna zła i całego zamieszania w obecnej polityce kraju. Państwo i gospodarka nie mają szans rozwoju w momencie kiedy ktoś nieustannie wstrzymuje wszystko. Byle tylko jego sprawy były sprawiedliwie i na mocy prawa rozstrzygane. Najlepiej komisjami parlamentarnymi.
Jeżeli leży mu na sercu dobro Polski to i w moim przekonaniu Jarosław Kaczyński powinien odejść z polityki. Sam powinien uczciwie i po męsku podjąć taką decyzję. Będzie można zająć się sprawami dużo ważniejszymi niż jego postać. Z pewnością zmieni się też podejście i charakter kilku polityków z prowadzonej przez niego partii. Może uruchomi się samo myślenie?
Całe to tragiczne zdarzenie w łódzkim biurze Prawa i Sprawiedliwości jest kolejnym argumentem do nałożenia cenzury, a nawet zastraszenia krytyków panujących obecnie parlamentarzystów. Demokracja daje prawo do własnego zdania. Kłuje to polityczne sumienia tych, którzy myślą, że czego media nie powiedzą i nie napiszą to wyborcy nie widzą.
___
[1] – chodzi o wypowiedź dla telewizji TVN24, źródło Onet.pl