Pigułka wartości


Bo Krystyna Janda. Bo jej styl pisania jest prosto przyjemny. Do tego refleksyjny. Na dodatek tym razem angażuje dzieci. Może to będzie niczym drogowskaz porozumienia z młodszym pokoleniem? O matce, ojczyźnie, śmierci, świętach, miłości…
Jednym słowem elementarz życia. Autentyczny. Choć żaden to podręcznik jak rozmawiać. To esencja najważniejszych wartości człowieczeństwa. Bez silenia się i zbędnego filozofowania. Dorosłość pisze o rzeczach, które zamieniono w nic nie mówiące słowotoki. A takie to proste. Dzieciństwo to najszczerszy wiek. Ujmuje najistotniejsze,  nie rozdrabnia i niejednokrotnie zwraca uwagę na coś co wydaje się tak mało ważne? Chwila zastanowienia i już przez myśli przetacza się zachwyt nad tym rozumowaniem, o którym odrywając każdego ranka kartkę z kalendarza coraz bardziej zapominamy.
Moje rozmowy z dziećmi to książka o tym co w życiu najważniejsze. Pomiędzy sensacją, poradnikami, czy biografiami warto po nią sięgnąć. Nawet rozdział dziennie z czasem uświadomi, że warto zwolnić, przypomnieć sobie dlaczego tak naprawdę warto żyć.
___
Książka Moje rozmowy z dziećmi, autor: Krystyna Janda, wydawnictwo Krystyna Janda, Warszawa 2008;