Visa Oferty odświeża regulacje


czyli jak podjąć decyzję o odejściu z programu.

Nie pamiętam okoliczności dodania posiadanych kart płatniczych do programu VISA Oferty. Zapewne zwabiła mnie promocja na stacjach paliw BP. Tak zaoszczędziłem niecałe czterdzieści parę złotych.

Po wiadomościach przesyłanych przez program lojalnościowy stwierdzam, że dawno stan korzyści się nie zmienił. To i gdzie oferuje VISA swoje zwroty na zakupy nie idzie w parze ze mną.

Teraz VISA postanowiła zmienić jeszcze regulamin. W e-mailu napisała, że

Szanowny Uczestniku Visa Oferty,

W celu wyjaśnienia funkcjonowania Visa Oferty oraz zapewnienia lepszej obsługi Uczestników wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Visa Oferty. Zmiany wejdą w życie w dniu 11 września 2018 roku.

Poniżej przedstawiamy podsumowanie najważniejszych zmian:

Uczestnicy powinni zgłosić jakiekolwiek zapytania dotyczące zwrotu pieniędzy w ciągu 60 (sześćdziesięciu) dni roboczych od daty dokonania zakupu lub od daty pojawienia się zakupu na wyciągu z rachunku bankowego
Zakupy dokonane za pomocą usługi portfela elektronicznego, dostarczanej przez dostawcę lub pośrednika będącego osobą trzecią, nie kwalifikują się do zwrotu pieniędzy
W przypadku Uczestników dokonujących zwrotu zakupu, który został zakwalifikowany do zwrotu pieniędzy, lub podejmowania przez Uczestników innych działań, które naruszają postanowienia Regulaminu, Visa zastrzega sobie prawo do:
zbadania, zawieszenia lub cofnięcia zwrotu pieniędzy
odebrania lub całkowitego bądź częściowego zawieszenia możliwości udziału Uczestnika w Visa Oferty
W przypadku oceny zwrotu dokonanych zakupów, postanowienia Regulaminu będą miały zastosowanie do zarówno do całkowitych, jak i do częściowych zwrotów
Regulamin wyjaśnia różnicę pomiędzy sposobem rezygnacji z Usługi Visa Oferty a sposobem rezygnacji z otrzymywania od nas komunikacji marketingowej

Poza powyższymi zmianami, zidentyfikowaliśmy również nowe, dodatkowe Warunki Danej Oferty , które będą miały zastosowanie do Ofert w stosownych przypadkach. Zmiany te zostaną przedstawione w Ofercie, przedstawiamy je również poniżej do wglądu:

Nie wszystkie lokalizacje Detalistów mogą być monitorowane przez Visa
Oferta nie jest ważna w przypadku zakupów dokonywanych za pomocą kart podarunkowych
Określenie maksymalnej kwoty zwrotu pieniędzy

Kopię zaktualizowanego Regulaminu znajdziesz tutaj.

Dalsze korzystanie z programu Visa Oferty po dacie 11 września 2018 roku, zostanie uznane za akceptację zmian w Regulaminie przez Uczestnika. W przypadku braku zgody na zmiany, Uczestnik może zrezygnować z Visa Oferty wchodząc na naszą stronę Pomoc.

Z pozdrowieniami

zespół Visa Oferty

Cóż, moją uwagę zwróciła jedna istotna rzecz. Nie są honorowane transakcje dokonywane za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Zakładam, że chodzi tu również o Apple Pay.

Wygodne i doskonałe w swej prostocie rozwiązanie stało się podstawową formą płatności. Telefon pod ręką jest niemal zawsze, po portfel i kartę trzeba sięgnąć do torby, plecaka.

Przy okazji RODO w miarę uporządkowałem sprawę newsletterów. Regulamin VISA oferty nie ma aż takiego znaczenia, zgadzam się jednak, że porządek zrobić trzeba. Zabieram się z programu.

VISA Oferty to nie jedyny system lojalnościowy, którego celem było nie tylko wybranie plastiku z logo tej organizacji, ale pewnie także rozpowszechnić płatności bezgotówkowe. Wabik jednak stracił swoją moc. Stawiać warunki można gdy ma się coś do zaoferowania.

——
Sierpień 2018

Więcej o Apple Pay przeczytasz na apple.com/pl/apple-pay/