Metalmania 2017 – pierwsze gwiazdy – Moonspell, Sodom i Furia


Metal Mind Productions z radością informuje, że po dziewięcioletniej przerwie powraca jeden z największych metalowych festiwali w Europie Środkowo – Wschodniej, METALMANIA! Najnowsza, XXIII edycja tego kultowego festiwalu odbędzie się 22 kwietnia w katowickim Spodku.
Bilety do sprzedaży trafią już w najbliższy piątek, 28 października!

Wśród kilkunastu zespołów, które tego dnia pojawią się w Spodku, znajdą się tacy wykonawcy jak Moonspell, Sodom i przedstawiciele polskiej sceny – Furia. A wkrótce ogłoszeni zostaną kolejni wykonawcy, którzy 22 kwietna zagrają w Katowicach!

Moonspell to legenda portugalskiej sceny metalowej. Formacja działa już od 1992 roku i ma na swoim koncie 11 studyjnych albumów, z których takie tytuły jak np. „Irreligious” czy „Night Eternal” wyznaczały nową jakość w muzyce metalowej. W marcu zeszłego roku ukazał się najnowszy w dorobku album Portugalczyków, „Extinct”, na którym zespół kontynuuje swoją podróż w bardziej mroczne i gotyckie muzyczne regiony. Formacja w swoim rodzinnym kraju jest jedyną metalową grupą obok Metalliki czy Iron Maiden, której albumy lądowały na szczycie bestsellerów, a płyta „Memorial” z 2006 roku uzyskała status Złotej Płyty w Portugalii.

Sodom to kultowa formacja, która razem z takimi grupami jak Kreator, Destruction i Tankard tworzy czołówkę niemieckiej thrash metalowej sceny. W dyskografii grupy znajduje się 15 albumów studyjnych, z czego najnowszy, „Decision Day” ukazał się w sierpniu tego roku. Największy sukces zespół odniósł z płytą „Agent Orange”z 1989 roku, był to pierwszy thrash metalowy krążek, który znalazł się na niemieckiej liście bestsellerów, album ten umieszczony został także w podsumowaniu The 500 Greatest Rock & Metal Albums of All Time wg magazynu Rock Hard. Sodom to jedna z najlepiej sprzedających się niemieckich thrash metalowych formacji, grupa ma na swoim koncie ponad milion sprzedanych płyt.

Furia to jeden z najlepszych, najbardziej utalentowanych i klimatycznych polskich zespołów metalowych ostatniej dekady, który pchnął rodzimą black metalową scenę w nowy wymiar. Muzycy znani są również z takich formacji jak Morowe, MasseMord, FDS i Duszę Wypuścił. Furia gościła już na takich wydarzeniach muzycznych jak OFF Festival czy Primavera Sound Festival. 16 października zespół ukazał światu podwójny mini-album zatytułowany „Guido”, zaś 14 listopada ukaże się najnowszy, piąty 'duży’ album Furii, „Księżyc milczy luty”.

Najnowsza edycja Metalmanii będzie nie tylko jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń przyszłego roku, ale będzie to prawdziwe metalowe święto. Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka światowej i polskiej sceny metalowej. Festiwal pozostaje wierny swojej formule i fani będą mogli zobaczyć najlepszych, różnorodnych pod względem metalowej stylistyki wykonawców. Zapraszamy!

Więcej informacji:
www.metalmind.com.pl/metalmania
www.facebook.com/MetalmaniaFestival/