Metalmania 2017 – kolejni wykonawcy Arcturus i Tygers Of Pan Tang


Metal Mind Productions informuje, że po dziewięcioletniej przerwie powraca jeden z największych metalowych festiwali w Europie Środkowo – Wschodniej, METALMANIA!

Najnowsza, XXIII edycja tego kultowego festiwalu odbędzie się 22 kwietnia w katowickim Spodku.

Ze względu na planowane niespodzianki oraz w trosce o jak najlepszą jakość festiwalu, bilety, które pierwotnie do sprzedaży trafić miały już dziś, kupować będzie można finalnie od 14 listopada!

Bilety dostępne będą na stronach:

Wśród kilkunastu zespołów, które tego dnia pojawią się w Spodku zagrają także Arcturus i Tygers Of Pan Tang!

Arcturus to norweska formacja, która swoją nazwę wzięła od gwiazdy z gwiazdozbioru Wolarza, a tworzą ją muzycy doskonale znani na metalowej scenie: Simen „ICS Vortex” Hestnæs (m.in Borknagar, Dimmu Borgir), Knut Magne Valle (Ulver), Steinar „Sverd” Johnsen (The Kovenant), Hugh Mingay (Ulver) oraz Jan Axel „Hellhammer” Blomberg (Mayhem). Grupa ma na koncie 5 studyjnych albumów, z czego ostatni, „Arcturian” ukazał się w 2015 roku i był pierwszą płytą zespołu od dziesięciu lat oraz anonsował wielki powrót Arcturus po rozpadzie w 2007 roku. Rdzeń muzyki Arcturus opisać można jako połączenie ekstremalnego metalu z muzyką klasyczną, doprawione szalonymi, elektronicznymi improwizacjami, a utwory zespołu charakteryzują się wymyślną, wręcz melodramatyczną konstrukcją.

Tygers of Pan Tang to kultowa brytyjska formacja z kręgu NWOBHM, która działa już od 1978 roku. Po dziesięciu latach istnienia formacja zawiesiła swoją działalność i do życia powróciła w 1999 roku. Nazwa zespołu wywodzi się z cyklu o Elryku z Melnibone Michaela Moorcocka, gdzie Pan Tang było fikcyjna wyspą, na które czarodzieje trzymali udomowione tygrysy. W dyskografii grupy znajduje się 12 studyjnych albumów, a jej dotychczasowy dorobek zamyka płyta „Tygers of Pan Tang”, która właśnie ukazała się na rynku.

Najnowsza edycja Metalmanii będzie nie tylko jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń przyszłego roku, ale będzie to prawdziwe metalowe święto. Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka światowej i polskiej sceny metalowej. Festiwal pozostaje wierny swojej formule i fani będą mogli zobaczyć najlepszych, różnorodnych pod względem metalowej stylistyki wykonawców. Zapraszamy!

A wkrótce ogłoszeni zostaną kolejni artyści, którzy 22 kwietna wystąpią w Katowicach!