Małgorzata Ostrowska – Gramy


Usłyszałem tą koncertową płytę Małgorzaty Ostrowskiej zanim najlepszy damski głos na świecie pojawiła się na opolskiej scenie tegorocznego festiwalu polskiej piosenki. Nie widziałem Meluzyny, ale w ciemno mogę obstawiać, że ta zarejestrowana na płycie ma w sobie dużo więcej ognia. Skąd ta pewność? Swoje gitarowe trzy grosze dodał w rym utworze od siebie Lica z Luxtorpedy.
Zapewniam, że jest czadowo! Zagrany po nim mega hit Mister of America utrzymuje klimat. To na koniec. Zatem od początku.

Zaczyna się kameralnie. Szczerze, to myślałem, że cała płyta jest w akustycznym klimacie. Może nie byłoby to nawet takie złe, szczególnie gdy słyszymy takie perełki jak duet z Maćkiem Sobczakiem w I Can’t Get Mad Because Of You. Gdy jednak z głośników rozbrzmiewa lomardowa klasyka Droga Pani z TV i Taniec Pingwina Na Szkle, w drugiej z nich do głosu dochodzi Piotr Cugowski to należy się tylko cieszyć ze zmiany instrumentarium.

Na koncercie pojawił się jeszcze jeden specjalny gość – Marek Jackowski z Maanam. Zagrany premierowo Po niebieskim niebie stał się kolejnym przebojem Małgorzaty Ostrowskiej. Udział tego nieodrzałowanego muzyka, którego śmierć zabrała zbyt szybko, także czyni tą płytę wyjątkową.
Wspaniały, niesłabnący głos solistki, doskonali goście, wielkie przeboje i aż trudno pojąć, że ta płyta przeszła bez echa. Lubię odkrywać takie perełki.
___
płyta Małgorzata Ostrowska Gramy, wydawca MTJ Agencja Artystyczna 2012

Kup płytę w dobrej cenie