Komuno come back


Sławomir Kopyciński, szef świętokrzyskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej przeszedł do Ruchu Palikota. Nie nazywałbym tego zdradą. Szczególnie teraz kiedy szefem klubu SLD został Leszek Miller. Wszak to on pierwszy szukał dla siebie innej ścieżki do poselskiego stołka. Niestety utonął w bagnie z całą Samoobronną. Grzegorza Napieralskiego obwinia się za porażkę w Wyborach 2011. Stał się kozłem ofiarny. Miałki, bez charyzmy, lizus pogodził się ze swoim losem. Wieko szamba zamknęło się za nim w chwili kiedy oznajmił, że za porażkę winne są media, które dyskryminowały jego partię. Taaa.
Może nie rozumiem do końca czym są ugrupowania lewicowe. Dla mnie jednak członkowie partii, a przede wszystkim nowi posłowie powinni postawić na Ryszarda Kalisza. Stało się inaczej. Wybrano chorągiewkę i z tego co zrozumiałem to on, Leszek Miller, ma przywrócić dawną świetność Sojuszowi Lewicy Demokratycznej.
Nie ma w tej partii tak silnych osobowości jak Aleksander Kwaśniewski czy Włodzimierz Cimoszewicz. Pozostał Ryszard Kalisz, który najlepiej czuje obecne realia. To on miał szanse zdobyć w przyszłości poparcie otrzeźwiałych po uśpionych oddaniu głosu na Ruch Palikota. Zabrakło tego i w moim obliczu SLD może iść na samo dno.
Jeszcze nie było nawet pierwszego posiedzenia sejmu, a już słyszy się żenujące tekst posłów lewicy na temat tego co robi Janusz Palikot. Przyczepił się do krzyża na sali obrad, a któryś z posłów SLD stwierdza, że im się od dawna nie podobał, ale nie mieli siły, ani poparcia aby go stamtąd zdjąć. Panowie posłowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej! Teraz to tak możecie mówić o wszystkim. Nie trzeba było cofać się do czasów komuny i obiecywać wszystkiego. Wystarczyło spojrzeć realnie na obecną rzeczywistość. Tylko Janusz Palikot potrafił przyjrzeć się społeczeństwu i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Wygrał, a plan czteroletni upadł. Jak komunizm, jak PZPR, jak każde kłamstwo, które wydaje się kłamcy, że zostanie kupione. Społeczeństwo zmądrzało. Zdaje sobie sprawę z sytuacji w jakiej jest kraj, Europa, Świat. I poparło Platformę Obywatelską.