Drzwi szansy


Jeżeli przestałem palić jakiś czas temu i od tego czasu nie wziąłem papierosa do ust to nie znaczy, że za chwilę tego nie zrobię. Uzależniony od nikotyny. Inny od alkoholu, narkotyków, słodyczy.Podejmując kolejne próby rzucenia ani razu nie spróbowałem nikotynowych gum czy plastrów. Nie miałem przekonania, a przykłady wokół potwierdzały, że bez silnej woli nic z tego nie wyjdzie.
Jeżeli coś mi pomogło uświadomiło bezsens palenia papierosów to z pewnością książka Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie Allena Carra Utwierdziłem się we własnych przekonaniach i na dziś dzień zaprzątam sobie głowę innym problemem.
Do jego rozwiązania postanowiłem wspomóc się chromowym dopalaczem. Rzekomo zmniejsza łaknienie i ochotę na słodycze. Zgodnie z etykietą Aqua Slim® sumienie wypijam 1,5 litra wody nasączonej gęstą substancją z saszetki. Pije, nie myślę o jedzeniu i trzymam się całkiem wiernie postanowieniu zrzucenia nadmiaru wagi. Wystarczy chwila nieuwagi i w do mojego żołądka ląduje kawałek czekolady, ciasta czy porcja lodów. Siedzę potem pełen wyrzutów i tłumaczę, się sam przed sobą, że to wszystko zależy od silnej woli.
Jej moc uzależniona jest od naszej chęci zrobienia czegoś. Czegokolwiek. Postanawiając coś najtrudniej jest wytrwać gdy wiąże się z wyrzeczeniem, co tu kryć, przyjemności.
Praca nad własnym sobą, stawianie sobie poprzeczek, przekraczanie ich i wytyczanie nowych celów to jeden z sensów bytu człowieka. Naturą jego jest też słabość. Zwalczyć można ją tylko dzięki samemu sobie. Czasem trzeba zainwestować, ale należy dojrzeć, że żadne koła ratunkowe nie zrobią roboty za nas. Mocne poczucie, że naprawdę chce to klucz. Reszta stoi otwarta na oścież. Od nas samych zależy czy nie zatrzasną się te drzwi szansy nim zrobimy krok w przód.