Karta kredytowa Citi z telefonem Oppo AX7


Nie chciałem kuponów do Biedronki, tysięcy punktów paypack i czego tam jeszcze marketing nie wymyślił. Zresztą pierwsza przygoda z kartą kredytową Citi Banku trzymała mnie na dystans z promocjami. Potrzebny był czas. 

Gdy pojawiła się opcja zdobycia telefonu Oppo AX7 stwierdziłem dlaczego nie? Blokada dostępu została zwolniona. Wniosek złożony, decyzja pozytywna, pozostało ustaliś szczegóły z konsultantem i czekać na umowę.

Pani kurier miła uzgadnia termin wizyty. W między czasie bank prosi o przygotowanie odpowiednich papierów. Wszystko przygotowane, kopie zrobione, dzwonek u drzwi.

Wreszcie kurier staje u progu. Otwieramy kopertę, papiery, podpis tu, tu, tu… zaraz, ale ja chciałem limit karty do określonej kwoty, wyraźnie podkreślałem to z konsultantem banku. Nie można kreślić i poprawiać na dokumentach. Pani kurier konsultuje się telefonicznie. Pierwsza próba niezaliczona. Papiery wracają do centrali.

Analityk kredytowy nie dostosował się do moich wytycznych i wprowadził jako limit pełną kwotę mojej zdolności kredytowej. Nigdy nie poznam prawdy czy to jego wina czy konsultant dzwoniący zignorował moją prośbę potwierdzając jedynie w trakcie rozmowy, że ujął kwotę do wniosku.

Wszystko zaczyna się od nowa. Na email przychodzą dokumenty, wkrótce powiadomienie o wizycie kuriera, wreszcie telefon aby uzgodnić termin wizyty. Ta druga przebiega sprawnie, wszystko jest tak jak powinno być od początku.

Kilka dni później wyciągam kartę ze skrzynki na listy. Aktywuje, pobieram aplikacje, loguje się na stronie bankowości internetowej. Zaczynam korzystać z karty.

W wolnej chwili czytam jeszcze raz regulamin promocji. Z zapisów dochodzę do wniosku, że realizacja warunków możliwa jest od pierwszego dnia miesiąca następującego po dacie zawarcia umowy z Bankiem. Pierwsze transakcje wykonuje tuż po otrzymaniu karty. 

Plastik otrzymujemy listownie, aktywacje wykonujemy online.

Jednym z warunków promocji jest wejście do systemu bankowości internetowej. Dla wygody można skorzystać również z aplikacji mobilnej.

Do puli promocji wliczane są transakcje bezgotówkowe, których łączna wartość musi wynieść cztery tysiące. Obrót ten należy wykonać w ciągu trzech pierwszych miesięcy. To właśnie ten okres budzi pewne wątpliwości.

Karta aktywowana w pierwszej połowie miesiąca. Czy operacje wykonane do jego końca zostaną doliczone do puli promocyjne czy dopiero te od nowego miesiąca? Tak interpretować można by regulamin. W rzeczywistości liczony jest czas od pierwszej transakcji. 

Korzystając na bieżąco z karty kredytowej Citi Simplicity szybko osiąga się ustaloną granicę 4000 PLN. Pamiętajmy przy tym o terminowej spłacie, w końcu to zakupy na kredyt. 

O spełnieniu wszystkich warunków i przyznaniu nagrody zostaje poinformowany drogą elektroniczną. W tym sam e-mailu bank informuje mnie o terminie dostawy telefonu. Kurier ma zjawić się do 60 dni od daty tej wiadomości. W rzeczywistości odwiedza mnie w ciągu tygodnia. 

Telefon Oppo AX7 spełnia swoje oczekiwania. Estetycznie wykonany, posiada przyzwoite parametry.

Karta Cito corocznie nagradzana jest najlepszą kartą kredytową na polskim rynku. Celowo podkreślić trzeba tą lokalizację. Nie ponosicie żadnych opłaty z tytułu jej posiadania. Nie ma opłaty miesięcznej ani rocznej. Bank nie wymaga od was żadnych działań dla spełnienia tej darmowej cechy. Nie musicie ani wykonywać określonego limitu ilości transakcji ani wartościowej sumy operacji bezgotówkowych.

Aby utrzymać darmowy stan z karty najlepiej korzystać tylko w kraju. Za transakcje poza Polską bank policzy sobie odpowiednie prowizje. Pamiętać trzeba o terminowej spłacie i w ten sposób karta nie będzie was nic kosztować.

Koniecznie zwróćcie uwagę, czy w trakcie składania wniosku lub pryzy finalizowaniu umowy nie zgodziliście się na dodatkowe usługi, które mogą się okazać płatne. Niemal wszystkie z nich wyłączycie (lub włączycie) w systemie bankowości internetowej banku. 

Bankowość internetowa oraz aplikacja wesprą was przy pobieraniu wyciągu, analizie historii. Największą wadą obu rozwiązań jest utrudniony dostęp do informacji o dostępnych środkach. Szybciej dowiecie się ile wynosi wasze zadłużenie, nie uwzględnia się w tym bieżących wydatków, które posiadają jedynie status blokady środków.

System bankowości internetowej Citi nadgorliwie będzie namawiał was do zamawiania innych „atrakcyjnych” produktów takich jak rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy. Zachęci was do korzystania promocji mających na celu nieść korzyści z korzystania karty.

Niestety ani system ani aplikacja banku Citi Handlowy nie powiadomi was o wyciągu, który w przypadku karty ma znaczenie jeśli chodzi o terminową spłatę bez dodatkowych kosztów/odsetek.

Będziecie nadgorliwie namawiani do udziału w programie lojalnościowym Mastercard, który jest równie słaby co VISA Oferty. Będzie wam przybywać punktów tylko po co i na co?

Bank będzie również zachęcać będzie was do korzystania z własnych promocji w ramach programu Citi Specjal. Szkoda, że o wielu z nich człowiek dowiaduje się po fakcie, a spełnienie warunków nie następuje automatycznie lecz wymaga specjalnych linków z odpowiednim kodem. 

Zarezerwowałeś noclegi na booking.com? Sprawdzasz historię i okazuje się, że mogłeś otrzymać 4% zwrotu gdybyś skopiował link i…

Promocje w banku Citi trwają bez przerwy. Telefon Oppo można zdobyć w okresie do 20.11.2019 (stan informacji na dzień 02.11.2019). Kiedy kolejna tak dobra promocja?

___

Dotyczy:

  • Karta kredytowa Citi Simplicity – ocena 7/7
  • Bankowość internetowa Citibank online – ocena 3/7
  • Aplikacja mobilna Citi Mobile – ocena 3/7
  • Telefon Oppo AX7 – ocena 5/7