Bilety na koncert Metallica, 28.04.2018 r., Kraków, hala Tauron Arena


Metallica wystąpi w 2018 r. w Polsce. Koncert odbędzie się 28 kwietnia, w hali
Tauron Arena w Krakowie. Imienne wejściówki* dla fanklubowiczów trafiły do sprzedaży 21 marca. Pozostali zainteresowani będą mogli je kupić trzy dni później.

Mogę już tylko domyślać się jakie problemy wystąpią 24-go jeżeli dla węższego grona nabywców na ekranie pojawiały się komunikaty o zajętości serwerów.

Error 504 – brak dostępu do strony

O ile zrozumieć można kolejkę do serwisu z biletami

 

O tyle przeciążenie strony metallica.com wydaje się dziwne.

Przyczyną jest pewnie logowanie do MetClub w celu pobrania specjalnego kodu

Indywidualny kod upoważnia do zakupu dwóch biletów przed oficjalnym terminem sprzedaży.

Zakup online

21 marca – przedsprzedaż dla zarejestrowanych użytkowników MetClub.
Sprzedaż ruszyła o godzinie 10:00. Przez godzinę pierwszeństwo mieli fani opłacający składki w fan clubie. Od 11 pozostałe osoby posiadające kod.

Dostępne bilety w cenie 236 zł oraz 399 zł (Trybuny górne) oraz 440 zł trybuny dolne i płyta.
Scena ustawiona centralnie, tzw. 360 stopni widoczności. Osobną póle stanowią bilety VIP, których ceny rozpoczynają się od 800 złotych.

Problemy z zalogowaniem się do serwisu Ticketmaster wystąpiły od samego początku. Kiedy już udało się wejść do serwisu dostępność najtańszych biletów trwała kilka sekund.
Udało mi się wybrać miejsca, ale z ich zatwierdzeniem pojawił się problem.

Pomimo chęci i całej adrenaliny jaka występuje w trakcie zakupu biletów w grę wchodziła tylko najtańsza opcja cenowa. Zrezygnowany sprawdziłem jeszcze opcje droższe i tam nie było problemów. Można było wybrać wskazane miejsca i przejść do płatności. Wróciłem jednak do opcji 236 zł, wskazałem maksymalną ilość i co jakiś czas odświeżałem przyciskiem „Szukaj biletów”.

Gdzieś po godzinie nie mogłem uwierzyć własnym oczom! System przydzielił mi wcześniej wskazane miejscówki i uaktywnił przycisk pozwalający na kolejny krok. Rozpocząłem proces finalizowania zamówienia.

Cena biletu nie jest ostatecznym kosztem. Musimy doliczyć koszt dostawy wydrukowanego biletu oraz koszt za wybraną usługę płatności. Wynosi ona 3% niezależnie czy wybierzemy płatność kartą lub szybkim transferem z naszego banku. Zwracam w tym miejscu uwagę, że im droższy bilet tym kwota ta rośnie.
Najtańsza opcja to wartość 507,79 zł.

Niespodzianka do biletu

Do zamówienia wliczony jest „darmowy” egzemplarz płyty „Hardwired…To Self-Destruct”. Dla mnie jest to nowość jeśli chodzi o promocję. Z uwagi, że otrzyma ją co najmniej co drugi widz koncertu, mam nadzieje, że zespół nie przesadzi w set liście utworami z tego wydawnictwa.

Sprzedaż biletów

Czy bilety w cenie 236 zł będą dostępne 24 marca? Z informacji na dzień 22-go wynika, że ich pula została wyprzedana.

Trzymam kciuki za wszystkich chętnych. Pamiętajcie nie należy wpadać w panikę. Systemy informatyczne, a w szczególności przepustowość sieci bywa ograniczona. Ciekawe jak często zdarza się takie obciążenie, ilu artystów oprócz grupy Metallica wyprzedaje na pniu bilety na swoje koncerty? Stawiam na U2, a pozostali?

___
*-wejście na okaziciela; w trakcie transakcji kupujący zobowiązany jest do podanie imienia i nazwiska uczestnika imprezy; dane zostaną wydrukowane na bilecie i sprawdzone z dowodem tożsamości w trakcie wejścia na obiekt.