Bankowość na wstecznym


Przypadkiem dowiedziałem się, że najładniejsza kartą płatniczą jest wydawana przez Spółdzielczą Grupę Bankową zbliżeniowy MasterCard PayPass.

Karta płatnicza debetowa Bank SGB MasterCard PayPass zbliżeniowa
Karta płatnicza debetowa Bank SGB MasterCard PayPass zbliżeniowa

Postanowiłem sprawdzić ofertę. Znalazłem eKonto. Warunki przyzwoite. Postanowiłem założyć rachunek. Przed wizytą zapoznałem się z Taryfą Opłat i Prowizji. Zgłupiałem. Skontaktowałem się więc z Bankiem SGB i dowiedzieć na temat oferty. Otrzymałem odpowiedź. eKonta, pomimo oferty na stronie

produkt nie jest już oferowany. Zgodnie z otrzymaną wiadomością, aktualna oferta przedstawia się następująco:

SGB eKonto rachunek ROR
SGB eKonto rachunek ROR

Oprócz przyjaznej oku karcie i zachwalanego przez Bank systemu bankowości internetowej nie uświadczymy w SGB nic co mogłoby sprawić, że mimo wszystko chcielibyśmy konto w tym Banku.

Powyższej informacji najciekawsz jest weryfikacja klienta „do dwóch dni”. Zastanawiam się, gdzie Bank SGB sprawdza informacje o wnioskodawcy i nie mam tu na myśli kredytobiorcy?

Spółdzielcza Grupa Bankowa to jedno z dwóch (drugie stanowi Grupa BPS, do tego dwa banki niezrzeszone).

Być może zniechęcająca oferta ma na celu zwrócenie uwagi właśnie na banki zrzeszone będące oddzielnymi, niezależnymi instytucjami finansowymi, działającymi w ramach jednej organizacji.

Temat rozwinąłem i najbliższej okolicy znalazłem Bank Spółdzielczy w Oławie.

BS Oława Konto Internetowe
BS Oława Konto Internetowe

W sąsiedztwie jeszcze kilka innych banków z grupy SGB, ale ten wyróżnia się dobrą ofertą dla klientów indywidualną. Niestety jego obszar działania zawęża się terytorialnie. Klientami BS w Oławie mogą zostać jedynie klienci mieszkający na terenie województwa małopolskiego.

BS Oława dolnośląskie
BS Oława dolnośląskie

Co jeżeli klient zmieni adres zamieszkania?

Dużą ilością oddziałów w województwie dolnośląskim pochwalić może się także Bank Spółdzielczy we Wschowie.

BS Wschowa oferta konto ROR
BS Wschowa oferta konto ROR

Trochę za późno sprawdziłem ofertę i nie było już szans ewentualną wizytę w jednym z oddziałów. Wysłanie formularza kontaktowego zakończyło się komunikatem

BS Wschowa formularz kontaktowy
BS Wschowa formularz kontaktowy

W najbliższych dniach BS we Wschowie odda do dyspozycji swoich klientów nową bankowość internetową. Będę trzymał rękę na pulsie i być może wkrótce przeczytacie więcej o produktach tego banku.