Aayla Secura


Rozczarowani i zawiedzeni Jedi przechodzą na stronę Konfederacji. Wielu rycerzy dobrej strony mocy musiało stanąć przed ciężką próbą wyboru. Chwile zawahania trwały krótko. Zwalczała je nauka, której podporządkowali swoje życie. Nie wszyscy. Aurra Sing porwana przez piratów została pozostawiona sama sobie. Ten fakt sprawił, że do końca swojego życia zwyciężała w niej zemsta podyktowana rozczarowaniem. Aayla Secura nie poddała się prostej drodze. Pozostała, przynajmniej dwadzieścia dwa lata przed zniszczeniem Gwiazdy Śmierci. Obie stanęły naprzeciw siebie.
Czy potrafimy w chwilach rozczarowania nie ulec ciemnej stronie? Zaślepieni zemstą nasze życie staje się jedną wielką bitwą, dążeniem do satysfakcji, która może okazać się niezadawalająca na koniec. Wtedy okazać się może, że prawdziwe życie przeszło obok. Straciliśmy wszystko. Mając własną indywidualną moc warto wykorzystać ją w pozytywny sposób. Jak wszystko co dobre.
___
Magazyn Star Wars Komiks, nr 4/2011,Jedi: Aayla Secura, 2003, scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o.o., Warszawa 2011;