Znowu w życiu mi nie wyszło


czyli wszyscy artyści to prostytutki

Budka Suflera Przystanek Woodstcok 2014, 31 lipiec, Kostrzyn nad Odrą
Budka Suflera Przystanek Woodstcok 2014, 31 lipiec, Kostrzyn nad Odrą, zdjęcie: kadr z występu za kreciola.tv

Romuald Lipko to szef i główny założyciel zespołu Budka Suflera. Właśnie ogłoszono trasę koncertową reaktywowanej grupy. W jej szeregach zabrakło Krzysztofa Cugowskiego, ostatniego wokalisty, który stoi ma stanowisku, że ten rozdział jest zamknięty. Cóż innego zdania są pozostali muzycy.

Festiwal Przystanek Woodstock 2014, 31 lipca w Kostrzynie nad Odrą ma scenie swój ostatni koncert zagrała Budka Suflera. Wzruszeniu nie było końca. Wydarzenie upamiętnia wydawnictwo DVD.

Koncert znacząco różnił się od innych występów Budki Suflera. Zespół pokazał, że to wspaniała, profesjonalna grupa z wybitnym dorobkiem artystycznym.

Tego wieczoru tango nikomu do szczęścia nie było potrzebne. Słowa wypowiedziane ze sceny słyszały setki tysięcy ludzi. Oszukano ich.

Romuald Lipko nie może pogodzić się z faktem, że Krzysztof Cugowski plecie swoją teraźniejszość na artystycznej przeszłości. Zdaniem lidera lepiej robić to pod nazwą Budka Suflera. Widać w jego projekcie Romuald Lipko – Złote przeboje nie wszystko zgadza się w rachunku zysku i strat. Stara nazwa zarobi więcej. Inny argument nie ma tu żadnego uzasadnienia.

Będzie więc spektakularna trasa koncertowa w największych salach widowiskowych w Polsce. Jednego czego może być pewny Romuald Lipko to naiwności widzów.

Łatwo zaprzepaścić artystyczny dorobek. Nawet po czterdziestu latach grania, stając się profesjonalistą muzyk ma coś do powiedzenia od siebie. Gorzej gdy pojawia się w nim przedsiębiorca traktując siebie jako lidera firmy. Biznes potrafi zabić, zniszczyć każde dokonanie kulturowe. Budka Suflera kończąc działalność była jednym z nich. Czy będzie?

Kuba Płucisz swego czasu uznawany był za lidera grupy Ira. Nie dawno próbował napsuć krwi kolegom, którzy od lat prowadzą zespół swoją drogą. Co istotne Artur Gadowski z resztą obecnego składu robią swoje, nagrywają udane płyty z nowym repertuarem.

Kombii czy Kombi? Nagle po tylu latach Sławomir Łosowski dostrzega, że z tego grania jest dziś całkiem przyzwoity zarobek i postanawia wbić kij w mrowisko. Słodkiego miłego życia jest potrzebne ludziom. Chcą śpiewać i tańczyć, bo to jeden z hymnów ich Pokolenia.

To teraz przeciętny Kowalski zobaczy na plakacie Kombi i rusza ma występ, a tam co? Ten gość co śpiewa w telewizji wyglądał inaczej.

Talent to wielki skarb człowieka. Zasłużeni Ci, którzy wykorzystali go właściwie, dając innym niezapomniane chwile. Muzyka to akumulator dla serca, duszy i ciała. Jak każdy chce być naładowany, a przez to przesiąka słabością, grzechem pychy, łakomstwa i pogardy dla bliźniego swego.

Kazik (KNŻ) – Artyści

___
Tytuł wpisu – fragment tekstu autorstwa Adama Sikorskiego wykorzystany w utworze Jest taki samotny dom z repertuaru zespołu Budka Suflera;
podtytuł wpisu – fragment tekstu autorstwa Kazika Staszewskiego do utworu Artyści z repertuaru zespołu Kazik (później Kazik Na Żywo)