Pan Krakers


Robert Lica Fredrich został postawiony przez swych młodszych ziomków z zespołu Arka Noego pod murem. Zabrakło argumentów, które uniemożliwiłyby realizację projektu płyty z kowerami. Pan Krakers to dziecięce głosy śpiewające polskie teksty z lat osiemdziesiątych i początku dziewięćdziesiątych XX wieku.
Punkowy klimat odświeżyła dorosła ekipa nadając utworom nowego, czadowego klimatu. Tak Arka Noego jeszcze nie grała na płytach. Słowa Runął Już Ostatni Mur Tiltu, kultowy Gaz na Ulicach, Spytaj Milicjanta Dezertera, Niezwyciężony Armii, Centrala Brygada Kryzys z ust dzieci nabierają odmiennego sensu. Podobnie z piosenkami Izraela, Klaus Mitffocha, Oddziału Zamkniętego, Perfectu i L4. Na dokładkę dostajemy autorski utwór Najlepszy na Świecie.

Pan Krakers to kolejna, pełna dziecięcej energii płyta, dla dużych i małych. Pomysł na płytę z przeróbkami przerodził się w wspólny manifest pokoleń. Sam po latach znów mogę rozdawać egzemplarze bliskim, których za czasów A gu gu nosiłem na rękach i barana w trakcie koncertów. Jest też nowy słuchacz, który doskonale reaguje na śpiew, szczególnie dziecięcych głosów. Kiedy tata włączy się w chórkach bywa nawet bardzo śmiesznie. Arka Noego znów sprawiła wszystkim wielki prezent. Jak zwykle ponadczasowy.
___
Płyta Arka Noego Pan Krakers, wydawca Arka Noego, 2011