Metalmania 2017 – CETI i Animations


Najnowsza, XXIII edycja tego kultowego festiwalu Metalmania odbędzie się 22 kwietnia w katowickim Spodku, gdzie na dwóch scenach zaprezentuje się 24 wykonawców! Wśród kilkunastu zespołów, które tego dnia pojawią się w Spodku, obok Moonspell, Sodom, Furii, Arcturus, Tygers of Pan Tang, Coroner, Obscure Sphinx, Impaled Nazarene, ThermiT i Entombed A.D. wystąpią także takie polskie formacje jak CETI i Animations!

CETI to niekwestionowana ikona polskiego metalu pod wodzą Grzegorza Kupczyka, grupa, która od 27 lat obecna jest na polskiej muzycznej scenie. Pełna energii, szybkości i przebojowości muzyka z rock’n’rollowym kopniakiem na najwyższym poziomie, co zespół udowadnia także na swoim najnowszym krążku, który ukazał się w październiku tego roku, „Snakes of Eden”. Jak komentuje Grzegorz Kupczyk: „Jesteśmy w CETI muzyczną rodziną i ci, którzy mieli okazję oglądać CETI podczas koncertu w roli Gościa Specjalnego Deep Purple oraz innych a także ci, którzy znają i pokochali SNAKES OF EDEN, wiedzą co mam na myśli. Cieszę się niezmiernie i już odliczam dni. Zagramy i będzie to jeden z najlepszych koncertów Festiwalu METALMANIA 2017!!!

Kolejnym zespołem, który pojawi się na Drugiej Scenie jest polska formacja Animations. Grupa zadebiutowała instrumentalnym krążkiem „Animations” w 2007 roku, a 2 lata później na rynku pojawił się album „Reset Your Soul”, na którym zespół wspierał jeden z najbardziej utytułowanych duńskich producentów – Tommy Hansen z Jailhouse Studio (m.in. Helloween, TNT, Jorn Lande). Dyskografię kapeli zamyka płyta z 2013 roku, „Private Ghetto”, na której pojawił się nowy wokalista, Frantz Wołoch. Zespół ma już na koncie występy m.in. na Metal Hammer Festival 2011, MetalFest czy też jako support Trivium. Formacja pracuje obecnie nad nowym krążkiem, z którego materiał premierowo usłyszeć będzie można podczas występu Animations w Spodku.

Ceny biletów w przedsprzedaży:

  • Loża – 355 PLN
  • Sektory czerwone H, J – 260 PLN
  • Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 195 PLN
  • Sektory niebieskie od XI rzędu – 160 PLN
  • Płyta – 170 PLN

Bilety dostępne na stronach:

Więcej informacji:
www.metalmind.com.pl/metalmania
www.facebook.com/MetalmaniaFestival/