Houk


Transmission Into Your Heart (1995, Izabelin Studio)
Do czasu wydania Transmission o zespole, pomimo działalności wręcz undergardowej, mówiło się już wiele. Ale za sprawą tej płyty zespół pokazał się szerokiemu gronu. I wielkie szczęście, że owe grono nie tylko doceniło ową płytę, ale wręcz popadło w ogólnopolski zachwyt. Bo jest czym moi drodzy! Ta płyta mimo posmaku seatlowskiego nie jest kopią tamtej muzyki, ale doskonałą odpowiedzią. Najlepszą jaka powstała w Europie i bijącą na głowę nie jedną produkcję rodem z Seatle. I w słowach tych żadnej herezji nie ma! Z resztą przekonajcie się sami, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. Transmission to mus dla fana rocka! Wiem co pisze!

Generation X (1995, Izabelin Studio)
Czy Generation X to jeszcze płyta grupy Houk? Drastyczna zmiana składu (ze starego pozostał tylko Maleo), a resztą zastąpili muzycy Ahimsa. Houk nie dokonał kolejnej wariancji po sukcesie Transmission Into Your Heart na jej temat, a wybrał sobie nową drogę. Od reggae do Rage Against The Machine (utwór Pieniądz na ten przykład). Wyszło oczywiście całkiem coś nowego. Nowego dla zespołu Houk, bo tym razem sam od siebie zespół nie ma zbyt wiele do zaoferowania. Z jednej strony dobrze, że zespół nie próbował walczyć z sukcesem poprzedniej płyty, z drugiej zaś szkoda, że nie zaoferował nic co po czasie mogłoby wciąż przykuć uwagę (znikome wyjątki w postaci utworów w stylu reggae, który to styl nie starzeje się nigdy). No cóż, jeśli weźmie się pod uwagę pierwsze owiane kultem płyty oraz Transmission to na ich tle Generation X wydaje się płytą najsłabszą w dorobku grupy Houk.
___
Tekst z 2002

Extra Pan (2000, Pomaton EMI)
Ta płyta ma chyba najbardziej zaskakujący początek z wszystkich płyt jakie słyszałem do tej pory! Maleo śpiewa po… czesku. W drugim utworze wątpliwości czy jest to płyta Houka czy jakieś czeskiej kapeli zostają rozwiane. Bardzo dobre brzmienie bębnów! No właśnie, jeśli chodzi o grę Ślimaka (również w Acid Drinkers) to musze stwierdzić, że zrobił on kolejny duży krok. Kolejny udany krążek jednej z wartościowszych grup w naszym kraju.
___
Tekst z 2000