Grill the world


czyli sezon 2021 otwarty!

Grillujemy sezon 2021

Początek maja sieci marketów uznają za święto do grillowania. Oferta szyta pod biesiadowanie przy grillu. Z jednej strony w sklepie słyszysz dbamy o twoje bezpieczeństwo z drugiej kup więcej, kup więcej. Mamy więc gotowe dania, nic tylko rzucić na ruszt, albo do własnego przyprawienia. Zostajemy przy drugiej z opcji.

O mój rozmarynie…

Grill the world - grillujemy sezon 2021

Uroczyste rozpalenie o zapachu rozmarynu i na rozgrzany brykiet poszedł karczek, burgery, łapki i skrzydełka kurczaka, makrela i cukinia. Gdy na żar podsycany leniwym wiatrem spadały kolejne krople wydając na koniec charakterystyczny syk, w głowie zrodził się kower, oparty o nieśmiertelny hit króla popu* . Tak więc podśpiewując sobie Grill the world / Make it a better place / For you and for me… [1] przyszedł czas na ucztę.

Nie mamy sprecyzowanych planów jeśli chodzi o grillowanie na ten kolejny, dziwny, pandemiczny sezon. Otoczeni nowymi gadżetami na pewno pochwalimy się nimi i damy znać czy warto się w nie zaopatrzyć. Z szacunku do George R.R. Martina i pogardy do HBO (sezon 8) nie wracamy do konwencji grill na tron.

Przy grillu o muzyce

Grill the world - grillujemy sezon 2021

Wciąż odpada muzyka przy grillu. Choć dym sugerowałby idealny klimat do muzyki to jednak pomysł na muzykę przy grillu w naszej ocenie dalej się nie sprawdza. Pozostajemy na rozmowie, dyskusji, wymianie opinii, wspomnieniach z koncertów, tras, anegdotach. Pewnie co nieco trafi w relacjach na nasze łamy.

Na otwarciu sezonu grillowego, niewątpliwie hołd należy się Hell-Born i ich płycie Natas Liah. Muzyka łączy nie tylko pokolenia. Choć jednostronna, zgodna opinia może wydawać się nudną opcją do dyskusji. To cieszy fakt, że wciąż powstają płyty, co do których nikt nie ma wątpliwości. Po grillowej uczcie, w zaciszu domowego ogniska, na koniec udanego dnia, wznosząc toast, usłyszeć w słuchawkach Axis of Decay… Sezon na grilla 2021 otwarty!

___
*-Michael Jackson
[1]- oryginalny refren Heal the world /Make it a better place / For you and for me, utwór Heal The World, wykonanie Michael Jackson, wydawnictwo Dangerous, wydawca Epic Records 1991
zdjęcia: źródło własne