Emperor na Metalmania 2018!


24. edycja festiwalu Metalmania odbędzie się 07 kwietnia 2018 roku.
Headlinerem imprezy będzie Emperor!

Bilety do regularnej sprzedaży trafią 9 sierpnia, natomiast w dniach 25 lipca – 8 sierpnia na stronie Metal Mind Shop dostępna będzie limitowana ilość biletów na płytę w promocyjnej cenie 150 zł!

Miejsce na żelaznym tronie ekstremalnej muzyki metalowej od lat należy do Norwegów z Emperor. To właśnie ten zespół niepodzielnie króluje na blackmetalowej scenie i od lat cieszy się uwielbieniem krytyków muzycznych oraz fanów, pozostając przy tym jedną z najbardziej wpływowych grup metalowych. W Polsce Emperor pojawi się w ramach trasy koncertowej, na której Norwegowie świętują dwudziestolecie wydania swojego opus magnum – „Anthems To The Welkin At Dusk” i to głównie utwory z tego albumu złożą się na specjalny set koncertowy podczas Metalmanii.

Emperor został powołany do życia w 1991 roku w norweskim Notodden z inicjatywy dwojga przyjaciół ze szkoły muzycznej – Ihsahna i Samotha, co rok później zaowocowało wydaniem kultowego już demo „Wrath of the Tyrant”. Natomiast pełnowymiarowy, debiutancki krążek „In the Nightside Eclipse” ukazał się w 1994 roku i do dziś uznawany jest za wyznacznik blackmetalowego nurtu. Kolejna płyta, „Anthems To The Welkin At Dusk”, wydana została 3 lata później i według magazynu „Terrorizer” uznana została za najlepszą płytę 1997 roku. To właśnie na tym albumie objawił się w pełni twórczy kunszt Norwegów, a black metal urósł do miana sztuki przez duże „S”. Kolejne płyty, „IX Equilibrium” (1999) i „Prometheus: The Discipline of Fire & Demise” (2001) potwierdziły miejsce Emperora w metalowej światowej pierwszej lidze, stąd też powszechne zaskoczenie, gdy grupa zawiesiła swoją działalność. W późniejszych latach formacja kilkukrotnie była reaktywowana, jednak wyłącznie na potrzeby występów na żywo. W najbliższym czasie Norwegowie będą celebrować dwudziestą rocznicę wydania swojej drugiej płyty na zaledwie kilku koncertach i to właśnie z tej okazji zagrają w katowickim Spodku. Zapraszamy!
Metal Mind Productions
zaprasza
7.04.2018 Metalmania 2018 // Katowice – Spodek

Metal Mind Productions
zaprasza
7.04.2018 Metalmania 2018 // Katowice – Spodek

Emperor
+ tba
——————————-
PROMOCYJNA SPRZEDAŻ BILETÓW W DNIACH 25.07 – 8.08
TYLKO NA SHOP.METALMIND.COM.PL

  • PŁYTA – 150 PLN – KOLEKCJONERSKIE

Uwaga! Ilość biletów limitowana!
——————————-
Ceny biletów w przedsprzedaży:

  • FAN – 666 PLN
  • Loża – 355 PLN
  • Sektory czerwone H, J – 260 PLN
  • Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 220 PLN
  • Sektory niebieskie od XI rzędu – 180 PLN
  • Płyta – 190 PLN

Bilety dostępne od 9.08.17 na stronach:

Więcej informacji: