Closterkeller


Closterkeller – Violet

W moim kraju – to był powód dla którego nabyłem ta płytę. Do czasu jej zakupu Closterkeller jawił mi się jako zespół mroczny i ponury, a dzięki wspomnianemu utworowi zmieniłem o nim zdanie. Na tej płycie to zespół z pazurem. Zadziorny (Biedronka), ale i grający z klimatem (Agnieszka). Bardzo dobra płyta jednego z zasłużonych grup mroczniejszej strony rocka w Polsce.

Closterkeller – Scarlet

Oczywistym było, że po tak dobrej płycie jaką był Violet zainteresowany będę kolejną produkcją Closterkellera. Scarlet nie zawiodło. Jest również pełne ciekawych pomysłów. Mamy tu perełkę w postaci Temple Of Time, w której to kompozycji swojego głosu użyczył sam Titus z Acid Drinkers. To chyba najcięższa kompozycja zespołu. Riffy, ciężkość bliska Black Sabbath. Warto poznać tą płytę zespołu Anji Orthodox.

Closterkeller – Cyan

Cyan to kolejna dojrzała płyta zespołu. Takie utwory ja Władza są dowodem na to, że zespół doskonale sprawdza się w szybszych utworach. Własne charakterystyczne brzmienie, rozpoznawalny głos Anji Orthodox. Płyta ciekawa, ale brakuje jej jakieś magii. która przyciągałaby taj jak jej dwie poprzedniczki.
___
Tekst archiwalny z 2001