Akustyk Lipali


Wchodzimy do marketu nie dla idiotów, a tam ze wszystkich głośników wydobywa się znajoma muzyka. Promowany dosyć mocno kwietniowy akustyczny koncert Lipali w warszawskim teatrze Palladium niespodziewanie ukazał się na DVD.

Nie spotkałem się z żadnymi zapowiedziami Akustyk Live. Tym samym większe zaskoczenie spotkało mnie w sklepie gdzie na wszystkich telewizorach działu muzycznego można było zobaczyć Lipę z zespołem i zaproszonymi gośćmi. Przechodząc między regałami i zabierając z półek kolejne płyty, w końcu doszliśmy do stoiska Nowości. Weryfikacja tego co już w rękach i jednomyślna decyzja – bierzemy!

Na domowym telewizorze zrobiło się równie kolorowo jak w przyciągającym wzrok opakowaniu całego wydawnictwa (digipak zawiera również CD).

Wiedziałem, że Lipali grywa akustyczne koncerty. Nie spodziewałem się, że tak fajnie im to wychodzi. Zaproszeni goście uatrakcyjniają stronę muzyczną. Jednak to podstawowy skład tworzy ten niespotykany i jednorazowy klimat znany z czadowych występów. Jednak w Palladium też nie brakuje zrywów, które sprawiają, że głowa się rytmicznie rusza. Zakłóca to może oglądanie, ale taka usterka to wielka zaleta.

Repertuar przekrojowy. Jak się chwilę zastanowić to w zasadzie niczego nie brakuje z tego co najlepsze z twórczości Lipali. Z drugiej strony to wszystkie trzy zespołowe płyty, Pi, Bloo oraz Trio stanowią spójną całość, którą za każdym razem słucha się dobrze od początku do końca. Akustyk Live stanowi podsumowanie. Może nie w oryginalnej formie, ale z pewnością wart poznania.
___
DVD, CD Lipali +Goście Akustyk Live, wydawca J&J Music Art. Spółka Jawna, 2011