Acid Drinkers


Acid Drinkers – Are You A Rebel?

To jeden z najbardziej znaczących debiutów polskiego heavy metalu. Płyta, która odbiła się szerokim echem również poza granicami naszego kraju. Płyta zagrana z werwą i pazurem. Kilka lat wcześniej (dokładnie w ’83) narodził się thrash będący połączeniem heavy metalu z punkiem. Z biegiem lat stał się on stereotypowy. Are You A Rebel? wpuściło w niego nową dawkę powietrza. Świetna muzyka i okładka. Trzeba znać!
___
Tekst z 2000

Acid Drinkers – Dirty Money, Dirty Tricks

Czy ktoś odważyłby się połączyć thrash na przykład z tym co robi The Rolling Stones? Acidzi się odważyli. Wyszła z tego płyta, która bez żadnych oporów wytrzymuje próbę czasu. Świeżo i ciągle do przodu od pierwszego Are You A Rebel? po Flooded With Wine – balladę o braku zrozumienia do takiego, a nie innego życia. Jakiego? Posłuchajcie płyty i tekstów. Polecam.
___
Tekst z 2000

Acid Drinkers – Strip Tease

Początek doskonały. Aż do piątego utworu – kolejnego świetnego coveru Always Look On The Bright Side Of Life. Potem jest różnie choć płyta nie nudzi to jednak jej druga strona już tak nie porywa. To najbardziej thrashowa płyta z wszystkich Acidów.
___
Tekst z 2000

Acid Drinkers – Vile Vicious Vision

Titus narzeka trochę na tą płytę. A ja słucham i go nie rozumiem. Kompozycje o wiele lepsze niż na poprzedniej płycie. Fajne refreny, które można sobie pokrzyczeć razem z zespołem. Brzmienie może nie za doskonałe, ale nie jest tragicznie. Garażówka, włączasz, machasz łbem dopóki nie odpadnie. Szkoda tylko, że zespół nie wypromował Hats Off (2 This Lady), byłby murowany hit.
___
Tekst z 2000

Acid Drinkers – Fishdick

Nie od dziś wiadomo, że Acid Drinkers mistrzem kowerów jest. Tym razem płyta, złożona z samych cudzych kompozycji (wyjątkiem Fuckin’ The Tiger oraz Balada wykonana przez Flapjacka). Płyta fajna na imprezki. Kiedy już szumi lekko w główkach warto odpalić sobie pinkfloydowskie Another Brick In The Wall w wykonaniu kwasożłopów. Jak się nakręcicie to od początku – Ace OF Space, Oh, No Bruno itd.
___
Tekst z 2000

Acid Drinkers – Infernal Connection

Czy ktoś się spodziewał takiej płyty po Acid Drinkers? Zaskoczyli chyba nie tylko fanów, ale i siebie. Niespodziewanie, choć oczekiwania wobec nich zawsze jakieś mam, wyszła najlepsza i najdoskonalsza płyta Acidów. Całość, może jedynie z wyjątkiem utworu tytułowego, zagrana z prędkością światła. W końcówce za sprawą Infernal Connection robi się psychodelicznie z dużą dawką grozy. A potem cisza i wyłaniająca się z niej, jak z tunelu pędzący pociąg, przeróbka Consumenta zaśpiewana przez samego autora – Kazika Staszewskiego. Wstyd nie znać tego dzieła, bo Infernal Connection to dzieło proszę Państwa!
___
Tekst z 2000

Acid Drinkers – 1985 / 3 Version 4 Monash

Gratka dla mega fanów. Archiwalne kompozycje z pierwszych lat działalności (są tu nagrania z Chomikiem jeszcze jak Los Desperados). Druga część to trzy wersje utworu Slow And Stoned (Method of Yonash). Powiem szczerze, naprawdę mogą zadziwić, a czy się podobać? To już rzecz gustu. Mnie najbardziej przypasowała wersja Versya Spoko czyli na spokojnie. A Wam?
___
Tekst z 2000

Acid Drinkers – The State Of Mind Report

Powrót do korzeni. Stare patenty oblane acidowskim sosem i przyprawione doskonałą produkcją (!) Posłuchajcie tej płyty na słuchawkach. Każdy dźwięk wbije Was do podłogi. W sumie główne części (do Maximum Overload) jest przykrótka trochę, ale moim zdaniem to bardzo dobrze. Nie ma niepotrzebnego wydłużania. Krótko i treściwie, a potem trzy perełki: Solid Rock part II zagrany po plemiennemu, Wild Thing wykonany przez Tytusa na wszystkich instrumentach (gitary, bas, bębny) oraz Walkway TO Heaven – urocza kompozycja z dodatkiem smyczków i uroczego głosu Lori Wallett. Warto znać tą plastusiową płytę.
___
Tekst z 2000

Acid Drinkers – High Proof Cosmic Milk

Walec, duszność, ciężar. Tak w skrócie można opisać tą płytę. Kiedy wybrzmią ostatnie dźwięki i zapada cisza czuje jakąś ulgę. Dużo w tej muzyce ekspresji, ale ciężkość tych dźwięków może nie jednego przytłoczyć. Doskonałym posunięciem było umieszczenie na końcu koweru Proud Mary. Daje ona trochę powietrza całości, choć też nie za wiele, bo gdy się wykorzystuje riff z Roots Bloody Roots grupy Sepultura… Płyta dla odważnych i otwartych słuchaczy.
___
Tekst z 2000

Acid Drinkers – Varran Strikes Back… Alive!

Acidzi na żywo uwieńczeni na CD. Powiem wprost – udało się doskonale przenieść atmosferę panującą na koncertach kwasożłopów. Bez żadnych dogrywek, wyraźnie słyszalna publika, szczera, żywa płyta. Jeśli jeszcze nie byłaś/-łeś na koncercie Acid Drinkers, a czujesz taką potrzebę, a tak się składa, że akurat nie grają nigdzie w pobliżu to nie pozostaje Ci nic innego jak zapoznać się z tą płytą. Gorąco polecam!
___
Tekst z 2000

Acid Drinkers – Amazing Atomic Activity

Rozluźnienie. Powiedziałbym nawet, że słychać tu echa koncertówki. Całość bardzo rock’n’rollowa w duchu Motörhead, ale to atut nie zarzut. Szkoda ogromna, że do promocji tej płyty wykorzystano kower Satisfaction Stonsów zamiast reklamować tą płytę np. takim Cops Broke My Beer – przebojem gwarantowanym. Ale trudno. Kolejna udana płyta poznaniaków.
___
Tekst z 2000

Acid Drinkers – Broken Head

Opadły Wam szczęki? Ja mojej szukam do teraz. Powiem krótko – tego się nie spodziewałem! Tytus umieszczał ją pomiędzy Infernal…, a High Proof…, ja umieścił bym ją pomiędzy debiutem, a Infernal…. Jeśli ktoś zna płytę Guess Why, macierzystej grupy Perły, to echa jej także tu usłyszy, ale w końcu większość materiału zrobił właśnie on. Bardzo się cieszę, że dano mu szansę. Płyta jest szybka, żywa, po prostu zwala z nóg. Jak zwykle świetne brzmienie, zwłaszcza bębny. Ślimak w ogóle jeśli o mnie chodzi to zasłużył sobie na miano perkusisty roku. Zarówno z Houkiem jak i tu zagrał wybornie – brawo! Wściekłe, konkretne wokale. Mistrzowski riffy. Całość wieńczy bonus (tylko na digi pack) w postaci video, zrobione w prosty sposób, ale fajnie się go ogląda.
___
Tekst 2000