Zmiana nazwiska na bilecie imiennym Live Nation


W 2017 roku zespół Metallica ogłosił daty europejskiej trasy koncertowej. Kilka dni później bilety trafiły do sprzedaży. Proces zakupu wywołał sporo kontrowersji. Nie dostosowanie infrastruktury informatycznej i systemowej do obsługi tysięcy chętnych kupić bilet na wybrany koncert. Problemów nie uniknęli również fani w Polsce. Tylko przypadek sprawił, że udało mi się zdobyć dwie wejściówki.

Nie wiadomo do końca czyim pomysłem jest oznaczanie biletów imieniem i nazwiskiem. Taki proceder występuje jedynie przy zakupie wejściówek na koncerty organizowane przez Live Nation. Koncerty Metalliki były jednym z pierwszych, dla których zastosowano tą procedurę.

Nie zależnie od wybranej ilości kupowanych biletów należało podać imiona i nazwiska uczestników. Zabieg ten wywołał nie małe zamieszanie, dyskusje i oburzenie wśród miłośników muzyki. A może byli oni lobbowani przez koników? Imienne wejściówki dotarły, do koncertu grupy Metallica w Krakowie pozostał prawie rok.

W ciągu tych kilku miesięcy ogłoszono kilka koncertów. Listę najciekawszych znajdziecie na Grill’em All. Pojawił się dylemat czy warto iść na Metallikę? Sprawa po fakcie.

Zgodnie z ówczesną polityką Live Nation Bilet imienny na koncert nie może być odsprzedany innej osobie. Burza wokół tego punktu i presja wywarta na organizatorze była tak wielka, że w końcu zmienił zdanie.

Facebook Live Nation Polska informacja o zmianie nazwiska na bilecie
Facebook Live Nation Polska informacja o zmianie nazwiska na bilecie

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że firma w określonych przypadkach zgodzi się na zmianę nazwisk na bilecie. Nie trzeba uśmiercać przy tym siebie ani współuczestników. Nie trzeba też przedstawiać dokumentacji chorobowej.

Nic nie dzieje się za darmo i cały proceder wymiany biletów wiąże się z opłatą manipulacyjną, 30 zł za każdy bilet oraz kosztami przesyłki, od 9 zł za list polecony, do 19 zł za przesyłkę kurierską.

Inne koncerty to jedno, a dwa zdarzenia losowe. Kto może przewidzieć co będzie za rok? Ktoś powie, że nic nie stanie mu na drodze do tego aby zobaczyć ulubiony zespół na scenie. Życie weryfikuje tego typu osądy.

Na początku adrenalina rośnie wysoko. Newsy elektryzują, liczy się tylko to aby zdobyć bilety. Gdy już są, czas biegnie, a emocje opadają. W końcu na drodze stają sprawy ważniejsze.

Zmiana nazwisk na biletach imienny realizowana jest w czasie około 10 dni. Live Nation dokonuje wymiany nie później niż dwa tygodnie przed koncertem. Życzę wszystkim udanego koncertu zespołu Metallica. Obyście zachowali go w pamięci jak ja ten z 1996 roku.

Tegoroczny występ w hali Tauron Arena w Krakowie to pierwsza okazja od tego czadu żeby zobaczyć zespół w Polsce na zamkniętym obiekcie. Tamten w Spodku był nie powtarzalny. Czy tegoroczne show jest w stanie mu dorównać? Czekam na relacje.
___
Koncert Metallica, hala Tauron Arena, Kraków, 28 kwietnia 2018