Tidal serwis dla posiadaczy kart kredytowych


Chciałem sprawdzić przed zakupem płytę projektu Me And That Man. Tak znalazłem serwis Tidal. Niestety, nie posłuchałem Songs of Love and Death. Warunkiem jest określenie formy płatności za abonament nawet gdy wybiwramy opcję testową na miesiąc. Dlaczego? Po co?

Po kilku dniach od mojej próby serwis Allegro wynagradza mnie trzymiesięcznym darmowym dostępem do Tidal. Warunkiem jest założenie nowego konta użytkownika? Po co? Względy statystyczne?

Promocja Allegro Tidal przez trzy miesiące "za darmo"
Promocja Allegro Tidal przez trzy miesiące „za darmo”

Postanowiłem nimo wszystko założyć i podać Tidal jeszcze jeden e-mail. Kod zatwierdzony, pozostało już tylko podać… formę płatności za abonament!

Tidal umożliwia wybór dwóch sposobów opłacania za korzystanie z serwisu.

Pierwszy to ppdanie danych karty kredytowej. Mogę tylko podejrzewać, że nikt nie zapyta mnie o jednorazowy kod 3D Secure.
Alteernatywnym sposobem jest wskazanie konta PayPal.

Skoro chcemy sprawdzić przez miesiąc jak działa Tidal lub skorzystać z darmowego kodu zwalniającego z czasowo z opłat to wskazać swój profil w PayPal nie powinno stanowić problemu.

Zostajemy przekierowani na stronę logowania i po podaniu danych wyskakuje nam okno z formatką do danych naszej karty kredytowej. Koło się zamyka.

PayPal ma inne formy doładowań i nie ma konieczności podawania, nawet posiadania karty kredytowej.

Usuwanie konta w serwisie Tidal odbywa się podobnie jak w konkurencyjnym serwisie Spotify. Nie znajdziecie linku bezpośrednio na stronie. Konieczne jest wysłanie maila z żądaniem na adres support@tidal.com. Odpowiedź zwrotna nadchodzi szybko, a nasze dane mają zostać całkowicie usunięte do 7 dni.

Tidal usunięcie konta z serwisu
Tidal potwierdzenie usunięcia konta z serwisu

Prezent od Allegro to swoisty bubel oparty o warunki właściciela serwisu Tidal.

Darmowe czy testowe nie oznacza nadawania reklam. Zmusza do podania danych wrażliwych. Nie wiedząc do jakiej biblioteki z muzyką mamy dostęp. Temu ma służyć okres próbny?

Ktoś chyba nie do końca to rozumie i zakłada, że tak genialny serwis stanie się od tej pory jedynym źródłem słuchania muzyki.
Z mojej strony tą jedną plytę Me And Than Man Songs of Love and Death jednak kupię na CD. Szczególnie, że to dobra muzyka do samochodu.