Silne indywidua


Martyna Wojciechowska zdobyła Koronę Ziemi! 22 stycznia stanęła na szczycie Piramidy Carstensz, zwanej również Puncak Jaya , 4 884 m n.p.m. Serdecznie gratuluje, a wszystkich czytelników zachęcam do głosowania w Plebiscycie Mojego Stylu na Kobietę Roku 2009. Mój wybór było oczywisty.Za Koronę Ziemi uznaje się najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów. Martyna Wojciechowska jest drugą Polką, po Ani Czerwińskiej, która dokonała tego wyczynu.

W styczniowym Zwierciadle natknąłem wyczytałem już dwa fajne artykuły. Pierwszy z nich to mała cząsteczka, w której zawarł swoje życie Artur Rojek, założyciel grupy Myslovitz, organizator corocznej imprezy Off Festival. Czytając z nim nie jeden wywiad teraz jest okazja cofnąć się do źródeł. Skąd jest, w zasadzie wiadomo, że z Mysłowic, ale na ile znamy to miasto, jego zakamarki?
Kolejny tekst, który przeczytałem za jednym zamachem to wywiad z panią Ewą Balcerowicz. Unikająca mediów zrobiła w ostatnim czasie dwa wyjątki. Udzieliła wywiadu do filmu poświęconego jej mężowi, panu profesorowi Leszkowi Balcerowiczowi. Drugiego zaszczytu dostąpił właśnie miesięcznik Zwierciadło. Wiele w tej rozmowie wartości bezcennych. Bardzo budujące i inspirujące.