Rodzina na 500+


Rządowy system wsparcia polskich rodzin liczących więcej niż jedna niepełnoletnia pociecha. Statystycznie wychodzi, że rodzin jest nie mało, a to już tyle żeby znalazło się szybko myślących jak tu wyłudzić grosza i zarobić.
Ministerstwo cyfryzacji ostrzega przed oszustami. Wskazuje jedyny słuszny adres internetowy – rodzina500plus.gov.pl.

Wyjątek stanowią strony banków, które już opracowały informacje nt. samego programu jak również instrukcji dotyczących wypełnienia wniosku.
Przykładem może być np. Bank BZ WBK na stronie Programem Rodzina 500 plus.
Najbezpieczniejszą formą złożenia wniosku jest skorzystanie z systemu bankowości internetowej. Można stwierdzić, że 99% taką funkcjonalność będzie posiadała. Stąd też nie ma sensu przenoszenia rachunków bankowych do innych banków (nowy produkt rachunkowy proponuje m.in. Bank PKO PB).
Po zalogowaniu do systemu bankowości internetowej w swoim banku udostępniony zostanie formularz, który autoryzujemy i przekażemy do ministerstwa.

Pamiętajmy aby nigdzie nie podawać danych bez logowania się do systemu. Bez podstawowych danych (login i hasło) oraz zabezpieczenia strony (tzw. kłódka) wprowadzone przez nas informacje mogą zostać wyłudzone i wykorzystane do innych czynów niż zamierzone przez nas.

Odkładamy na bok polityczne widzi mi się i przystępujemy do zwiększenia budżetu domowego. Powodzenia.
___
Przeczytaj również: