Morbid Angel, Cannibal Corpse, Anima Damnata


Morbid Angel - Kingdoms Disdained
okładka Morbid Angel – Kingdoms Disdained, źródło: materiały prasowe

Death metal wstaje z kolan. Wielki potężny brutalnie bezlitosny. Potrzeba było dekady, a nawet dwóch, by zrodzić się na nowo, powstać, otrzepać z popiołu, zdmuchnąć sadze norweskiego koniunkturalizmu. Pochyl głowę i z pokorą rzeknij Czekałem.

Death metal narodził się w Stanach Zjednoczonych, w Tempie na Florydzie. Jego wala uderzeniowa była tak wielka, że odbiła się rykoszetem o Szwecję. Tamtejsi Wikingowie starali się stanąć u boku do walki. Świat spowiła śmierć.

Jego potegę spowiła czerń i pustka. Nic nie wskazywało, że jeszcze kiedyś choćby iskra zapłonie na tym pustkowiu łez, pompatyczności i nostalgii.

Nie wszystko co ma swój początek kiedyś się kończy. Tuż za murami piekieł zrodziła się kolejna wieczność. Promień słońca nigdy tam nie dotarł. Z tarasu niebios nic nie dostrzeżono.

Trey podszedł do Steve’a. Już czas zagłuszyło muzykę ciszy. Podniósł glowę i rozchylił dłonie. Spomiędzy nich rozbłysnął ogień. Dostojnicy niebios i piekieł otwarli oczy wyrwani z melancholii stereotypu. Wiara zwątpiła.

Cannibal Corpse - Red Before Black
okładka Cannibal Corpse – Red Before Black,
źródło: materiały prasowe

Tylko jedność może przeciwstawić się tej potędze. Niewyobrażalność albo porażka i unicestwienie. Niebo i piekło, razem przeciw temu co nadeszło.

Zwarte, zwięzłe, potężne. Nigdy nie było tak silne i niezwyciężone. Kroczy dumnie, nie zna litości, nie bierze jeńców. To nie ogień piekielny.

Poskrom wreszcie swą naiwność. Twoja nadzieja umrze pierwsza. Już wiesz, że hołd i czczenie rogatych kopyt to wymyślony spektakl złudzeń.

Oni nie chcą pochwał, pokłonów, uwielbienia. Nie okazuj litości, zdradź świat i samego siebie. Nie ufaj niczemu. Nikt nie chce wierności.

Płyta Anima Damnata - Nefarious Seed Grows to Bring Forth Supremacy of the Beast
okładka Płyta Anima Damnata –
Nefarious Seed Grows to Bring Forth Supremacy of the Beast,
źródło: materiały prasowe

Spuszczony ze smyczy korpus kanibali zżera i bezcześci zwłoki. Zanim już tylko potępieńcy dusz. Świat? Gdyby mógł nie istnieć. Kto go stworzył? Wyznawca? Zatem zbyt litościwy okaziciel łaski swemu przeciwieństwu.

Zwątpienia nie ma. Nicość? Nigdy jej nie było. Tak jak Ciebie, pokarmie robactwa, które zawładnie trupem twej egzystencji.

Czekałeś?
Wrócili.
Koniec?
Ni…
___

  • Płyta Morbid Angel – Kingdoms Disdained, wydawca Silver Lining Music, 2017
  • Płyta Cannibal Corpse – Red Before Black, wydawca Metal Blade Records, 2017
  • Płyta Anima Damnata – Nefarious Seed Grows to Bring Forth Supremacy of the Beast, wydawca Godz Ov War / Malignant Voices, 2017