Metalmania 2020: Mayhem, Candlemass i At The Gates


Nowe miejsce, nowy skład, odświeżona formuła i klimat metalowego święta.

Metalmania 2020 29.08 Open Air, Warszawa
Metalmania 2020 29.08 Open Air, Warszawa, zdjęcie: materiały promocyjne

29 sierpnia 2020 roku w Warszawie (Letnia Scena Progresja) odbędzie się Metalmania Open Air 2020. 
Metalmania pozostaje wierna swoim założeniom i fani będą mogli zobaczyć najlepszych, różnorodnych pod względem metalowej stylistyki wykonawców. Wśród artystów, którzy wystąpią na przyszłorocznej Metalmanii pojawią się takie zespoły jak norweski Mayhem, przedstawiciele szwedzkiej sceny doom metalowej – Candlemass oraz At the Gates w specjalnym secie koncertowym z okazji 25-lecia albumu Slaughter of the Soul.

Bilety w cenie 180 zł już w sprzedaży.

Metalmania 2020 - Mayhem
Metalmania 2020 – Mayhem, zdjęcie: materiały promocyjne

Mayhem cieszy się już statusem kultowej grupy, na metalowej scenie Norwedzy działają już od 35 lat, a ich pierwszy krążek, De Mysteriis Dom Sathanas (1994) przez wielu uznawany jest za jedną z najważniejszych black metalowych płyt w tym gatunku. Formacja ma już na koncie pięć pełnowymiarowych płyt, a już 25 października ukaże się nowy, doskonały album norweskich mistrzów, Daemon.

Metalmania 2020 - Candlemass
Metalmania 2020 – Candlemass, zdjęcie: materiały promocyjne

Candlemass to nazwa, która może być synonimem epickiego doom metalu. Ta szwedzka grupa założona została w 1984 roku i ma w swojej dyskografii 12 albumów studyjnych, z czego ostatni, fenomenalny The Door to Doom ukazał się w lutym tego roku i był powrotem w wielkim stylu po siedmioletniej przerwie w nagrywaniu pełnowymiarowych płyt. Na krążku tym szeregi kapeli zasilił pierwszy wokalista grupy, Johan Längqvist.

Metalmania 2020 - At The Gates
Metalmania 2020 – At The Gates, zdjęcie: materiały promocyjne

At The Gates – prekursorzy melodyjnego death metalu pojawią się w Polsce w ramach trasy, na której świętować będą 25-lecie wydania płyty Slaughter of the Soul. W dyskografii At the Gates był to krążek, który nie tylko odniósł największy komercyjny sukces, ale i album, który przez krytyków i fanów uznany został za największe dzieło w dorobku Szwedów, amerykański Decibel Magazine napisał wprost, że to „najbardziej wpływowy death metalowy album nadchodzącej dekady”.

Metalmania Open Air 2020 to XXV edycja festiwalu, który w przyszłym roku zaprezentuje się fanom metalowego grania w odświeżonej formule.

29.08.2020 Metalmania Opener Air 2020 – Warszawa

+ TBA!!

  • Otwarcie bram: 12.00
  • Start: 13.00

Bilety w cenie 180 PLN dostępne na stronach:

Więcej informacji: