Metalmania 2018 – zagrają Xentrix i Terrordome


Xentrix w Polsce - Metalmania 2018 - 7 kwietnia, Katowice, Spodek
Xentrix w Polsce – Metalmania 2018 – 7 kwietnia, Katowice, Spodek, zdjęcie: materiały prasowe

7 kwietnia 2018 roku odbędzie się XXIV edycja festiwalu Metalmania. Headlinerem będzie norweski Emperor, a w katowickim Spodku na Dużej Scenie zagra również Xentrix!
Natomiast na Drugiej Scenie wystąpi polska formacja Terrordome.

Xentrix to najbardziej uznana brytyjska formacja thrash metalowa, a występ na Metalmanii będzie pierwszym koncertem tego zespołu w Polsce! Grupa założona została w 1985 roku w Preston, a pełnowymiarowy debiut Xentrix, Shattered Existence ukazał się 4 lata później w barwach Roadrunner Records. Formacja działała do 1997 roku i nagrała cztery studyjne płyty, z czego ostatnia, Scourge ukazała się w 1996 roku, Xentrix można było także zobaczyć na żywo u boku m.in. Slayer, Testament czy Annihilator. Grupa koncertowo reaktywowała się dwukrotnie – w 2005 roku i w 2013 roku, a obecnie działa w składzie: Kristian Havard (gitara), Chris Shires (bas), Jay Walsh (wokal/ gitara), Dennis Gasser (perkusja) i w takim składzie będzie można zespół zobaczyć po raz pierwszy w Polsce.

Terrordome na Metalmania 2018, 7 kwietnia, Katowice, Spodek
Terrordome na Metalmania 2018, 7 kwietnia, Katowice, Spodek, zdjęcie: materiały prasowe

Terrordome to polska formacja, której twórczość to szybki i brutalny crossover thrash metal, stylistycznie sięgający do lat osiemdziesiątych. Grupa ma na koncie kilkaset koncertów w kraju i za granicą z takimi zespołami jak m.in. Vader, Anthrax czy Suicidal Tendencies. W swojej dyskografii kapela ma 3 studyjne krążki, z czego ostatni, Machete Justice miał premierę w 2015 roku.

Najnowsza edycja Metalmanii będzie nie tylko jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń przyszłego roku, ale i prawdziwym metalowym świętem. Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka światowej i polskiej sceny metalowej, nie zabraknie również dodatkowych atrakcji dla fanów metalu. Metalmania pozostaje wierna swojej formule i fani będą mogli zobaczyć najlepszych, różnorodnych pod względem metalowej stylistyki wykonawców.

Ostatnia edycja Metalmanii odbyła się 22 kwietnia br. w katowickim Spodku, a wystąpiły wtedy takie formacje jak m.in. Samael, Coroner, Moonspell czy Sodom.

Metal Mind Productions zaprasza
7.04.2018 Metalmania 2018 // Katowice – Spodek

  • Emperor
  • Xentrix
  • Terrordome

Ceny biletów w przedsprzedaży:

  • FAN – 666 PLN
  • Loża – 355 PLN
  • Sektory czerwone H, J – 260 PLN
  • Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 220 PLN
  • Sektory niebieskie od XI rzędu – 180 PLN
  • Płyta – 190 PLN

Bilety już w sprzedaży:

Więcej informacji: