Leia Organa


Bliźniacza siostra Lucasa Skywalkera, Leia, usiłuje słowem naprawiać świat. Sama wątpi w jego moc w obliczu niesprawiedliwości, które posługuje się dla swych celów bronią. Oprócz zwycięzców i przegranych, w każdej walce są ofiary. Dla idei, lepszego jutra, słuszności sprawy, kiedy nie da się przemówić do drugiej strony, naprzeciw siebie stają do walki i umierają.
Rozmowa dwóch różniących się od siebie stron nie jest łatwa. Bywa, że wręcz jest nie możliwa. Sztuką jest wysłuchanie odmiennych poglądów i przedstawienie swoich. Kompromisy mogą wyrównać szale, ale nie są zwycięstwem. Pakty, porozumienia zasiewają ziarno niezadowolenia. Wyrasta z niego kolejny konflikt.
Leia Organa zdawała sobie sprawę, że nie wszystko osiągnie tylko argumentami. Zaślepienie blokuje umysł i nie pozwala zrozumieć tego co deklarują inni. Wtedy i ona musi pogodzić się z faktem, że śmierć zbierze żniwo i przyjdzie jej z tym żyć. Musi przeżyć, aby ci, którzy stracili swoich najbliższych zrozumieli ich przedwczesne odejście.
Polec w walce o bezpieczeństwo swoich najbliższych. Idea nie uszlachetnia śmierci. Jest wytworem bytu jaki stworzono. Nie warta jest umierania i pozostawiania tego co najcenniejsze w życiu.
___
Magazyn Star Wars Komiks, nr 6/2011,Waleczna Księżniczka, 2006, scenariusz Randy Stradley, rysunki Davide Fabbri, wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o.o., Warszawa 2011