Huta Bemowo


W 1990 roku Europę zachodnią nawiedziła nieświęta trójca thrash metalu. Po szyldem Clash Of The Titans na jednej scenie spotkały się zespoły Slayer, MegadethTestament. Chwilę potem, bo rok później pod tym samym szyldem dewastowano Stany Zjednoczone, z tym wyjątkiem, że zamiast Testament do rozpiski wszedł Anthrax. Można było wtedy bez wstydu sikać w majtki i mocno zazdrościć miłośnikom z tamtej strony Europy.

Mijają lata, jakąś dekadę po tych wydarzeniach wielkim szumem odbiła się informacja o wspólnych występach SlayeraPantery, która z sukcesem zdystansowała większość swoich starszych kolegów. Niestety nie wszystko na świecie jest tak piękne jak muzyka i co poniektórzy postanowili namieszać sporo gówna tak aby zasmrodzić również kulturalne życie człowieka. Trasa nie dotarła do Polski, mimo że bilety już kupione były i dni odliczane na palcach.

Czas znów odbija kolejne cyferki. Przyglądam się jak Metallica dokłada kolejne europejskie miasta na swej przyszłorocznej trasie aby jak najwcześniej wyłapać informacje o koncercie w Polsce. Podobnie wczoraj. Tego co zobaczyłem zupełnie się nie spodziewałem! MetallicaSlayer na jednej scenie w Polsce!!! Do tej szacownej dwójki dochodzą jeszcze Anthrax (od razu przyznaje się do kręcenia nosem i stwierdzenia dlaczego nie Megadeth?) i dwie perełki Mastodon oraz Behemoth. Wszystko to w ramach Sonisphere Festival w Warszawie na lotnisku Bemowo, 16 czerwca 2010 roku. Pierwsza reakcja wiadoma, telefony, ustalenia. Okupacja serwera i wreszcie zamówienie biletów. Zrealizowane, do zobaczenia w Golden Circle.