Karta kredytowa Simplicity


Bank Citi Handlowy oferuje karty kredytowe, których użytkownik nie ponosi opłat z tytułu jej posiadania. Zachętą do zakupu karty jest oferowany dodatek w postaci gadżetu. Do końca pierwszego półrocza można było zdobyć tablet Lenovo. W trzecim kwartale klienci mogą pozyskać smartfon firmy LG.

Zanim sam złożyłem wniosek na wszelkie wymyślone sposoby szukałem wiarygodnych obiektywnych informacji o karcie kredytowej Simplicity Znalazłem sporo zapewnień, że nie obejmują ją żadne koszty nawet gdy schowamy ją do szuflady. Zrobić to jednak należy nie wcześniej niż po trzech miesiącach jej użytkowania. W zasadzie zakładam, że spełnienie warunków promocji może nastąpić szybciej. Wszystko zależy od nas. Jakich warunków?! No, aby dostać tablet z etui należy dokonać operacji bezgotówkowych na 3000 zł. Mamy na to wspomniany kwartał od chwili podpisania przez Bank umowy. Płacimy, spłacamy, a jak osiągniemy wymagany pułap bank powiadomi nas, że przyznano nam nagrodę. Wróćmy jednak do początku.

Aby otrzymać kartę należało wypełnić formularz na specjalnej stronie internetowej. Tylko tam. Na podany przez nas numer oddzwonił przedstawiciel banku. Rozpoczyna rozmowę i dokonuje wstępnej weryfikacji. Czujecie w tym momencie tą nerwówkę? W zasadzie świat się nie zawali jeżeli usłyszycie, że wstępna decyzja jest negatywna, ale mimo wszystko zaczyna wam z każdą chwilą coraz bardziej zależeć. Przechodzimy weryfikację i rozpoczyna się seria pytań szczegółowych. Trzeba być bardzo ostrożnym w tym momencie, bo jeżeli nie to może się okazać, że mimochodem wyraziliście zgodę na pobieranie opłaty w wysokości 6 zł za dostęp do infolinii. Wizyta w placówce lub kontakt za pośrednictwem formularzy elektronicznych jest bezpłatny. Pani namawia, ale mówię grzecznie nie, i odpuszcza.
Na koniec Pani informuje nas, że ktoś z banku może zadzwonić do naszego pracodawcy w celu weryfikacji podanych informacji o miejscu, czasie zatrudnienia i średniej kwoty wynagrodzenia za ostatnie trzy miesiące.

Tą ostatnią informację musimy przekazać w formie wydrukowanych potwierdzeń wpływów na nasze konto osobiste. Wydruki należy przekazać wraz z kopią dowodu osobistego kurierowi, który zjawi się za kilka dni pod wskazany adres. Zanim dojdzie do spotkania z przedstawicielem firmy EX otrzymujemy SMS z wiadomością, że przeszliśmy wstępny etap decyzji kredytowej. Reszta zależeć będzie od analizy dostarczonych dokumentów. Jeszcze tylko e-mail z wiadomością o wizycie kuriera, w końcu spotkanie, podpisanie umów i oświadczeń i za kolejne kilka dni SMS – karta przyznana wyczekuj na przesyłkę.
Otwieramy kopertę i aktywujemy kartę w systemie na stronie Citibank Online – Mój Bank. Procedura standardowa, SMS autoryzacyjne, ustawienie PIN. Jeżeli wolimy to mamy dostępny aplikacje na urządzenia mobilne. Nie pozostaje nam nic innego jak korzystać aktywnie z karty.

Darmowa karta kredytowa niesie za sobą pogodzenie się z dosyć agresywną kampanią marketingową. Od możliwości natychmiastowego wykorzystania całego limitu karty i rozbicia na raty jej spłaty. Po propozycje założenia konta osobistego z… kartą debetową lub nowego kredytu.

Kartę spłacamy ze swojego rachunku osobistego. Nie jest wymagane jego posiadanie w Citi Handlowy. Wpływ na rachunek karty automatycznie zwiększa dostępne środki. Operacja księgowana jest najczęściej jeszcze tego samego dnia roboczego.

Kartą przystosowana jest do płatności zbliżeniowych. Według Banku karta wprowadzona jest do systemu bezpiecznych płatności internetowych z wykorzystaniem 3D Secure.

Citibank online

Oznacza to, że przy większości transakcji powinniśmy być poproszeni o wprowadzenie jednorazowego kodu SMS otrzymanego na podany przez nas telefon komórkowy.
Sprawę zgłosiłem już dwukrotnie.

Ostatni raz po tym gdy konsultant poinformował mnie, że moja karta została skorygowana w systemie. Nie wiem do końca co miał na myśli, bo płacą za pośrednictwem PayU czy Przelewy24 gdzie każda z dotychczasowych kart wymagała tego typu autoryzacji.
Do czasu wyjaśnienia sprawy nie chętnie sięgam po kartę Simplicity dokonując zakupów w Internecie.

System bankowości internetowej i mobilnej jedynie do podglądu informacji, brak zabezpieczenia 3D Secure, długi czas oczekiwania na odpowiedź z banku na zgłoszone online problemy, opłata za kontakt z infolinią. To wady, na które musimy przymknąć oko aby korzystać karty ciesząc się brakiem warunku na limity wartościowe (transakcje bezgotówkowe) i ilościowe (min. wykonanych transakcji).