Beyond Mortal Dreams


Promo 2004 (2004, demo)
Australijski death metalowcy z Beyond Mortal Dreams rzucają wyzwanie.

Jeśli za chleb powszedni masz amerykańską odmianę tej muzyki to właśnie jest to coś dla ciebie. Zmiany tempa, szybkie natarcie, zero litości i niestety również niewiele czegoś od siebie, co uczyni ich rozpoznawalnym nie tylko przez wzgląd na egzotyczne pochodzenie.

Nie jest to jakaś bezsensowna nawalanka. Zaryzykowałbym porównanie do Behemoth, szczególnie jeśli chodzi o utwór The Underground Dwellers. Udostępniony jedyny utwór z tegorocznej promówki nie odstaje zbytnio od poprzednich kompozycji.

Promo 2006 (2006, demo)
Na chwile obecną pozycję Beyond Mortal Dreams widziałbym w scenie lokalnej. Czuć w ich kompozycjach spory potencjał koncertowy i na tym polu z pewnością mają wiele do powiedzenia. Na pełną profesjonalną działalności i światową karierę jeszcze dużo za wcześnie.

Raz, że zespół nie zdoła niczym się wyróżnić, dwa zostanie tylko epizodem jakich dziś nie brakuje na metalowym rynku. Nie spodziewałbym się ich więc szybko w Europie, a tym bardziej w Polsce.

Można jednak posłuchać australijskiego, nie zbyt oryginalnego spojrzenia na muzykę ekstremalną. Kto wie czy ciężka praca nie zmieni tego stanu rzeczy. Na dzień dzisiejszy zagrożenia nie ma.
___
Tekst z 2006;