3D Secure. Three Domain Secure

Usługa 3D Secure Dodatkowe zabezpieczenie chroniące danę podawane w trakcie finalizacji opłat za zakupy lub usługi w Internecie.

Jej zastosowanie wiąże się z rekomendacją dotyczącą płatności internetowych z 2013 r. wydanych przez Europejskie Forum ds. Bezpieczeństwa Płatnosci Detalicznych (SecuRePay – Euroean Forum on the Security of Retail Payments).

W trakcie finalizowania zamówienia, po wprowadzeniu danych dotyczącej karty płatnicznej (debetowa lub kredytowa) klient przekierowany zostaje do zakładki banku dotyczącej autoryzacji transakcji. Na podany w banku numer telefonu komórkowego wysłany zostaje SMS z jednorazowym kodem. Hasło to wprowadzamy do formularza i zatwierdzam. Jeżeli wszystko przebiegło poprawnie transakcja zostaje zatwierdzona, a my przekierowani z powrotem na stronę sklepu.

Z usługi mogą korzystać posiadacze kart, których wydawcą jest VISA lub MasterCard.
Cała operacja odbywa się za pośrednictwem bezpiecznych szyfrowanych pakietów danych.
Określana jest jako usługa o na najwyższym poziomie bezpieczeństwa ochrony danych.

Uwaga. Nawet jeżeli Twój bank udostępnia usługę i jest ona aktywna może okazać się, że nie wszędzie będziesz proszony o hasło, a ku Twojemu zdziwieniu okaże się, że transakcja została zatwierdzona a zamówienie przyjęte do realizacji.

Na chwilę obecną nie wszystkie banki posiadają aktywną usługę. Wybrane instytucje dopuszczają samodzielną aktywację 3D Secure.

Internetowe sklepów online

Poniżej zamieszczono listę miejsc gdzie dokonując płatności kartą płatniczą z aktywnym kodem 3D Secure nie zostaniemy poproszeni o autoryzację kodem jednorazowym.

 • hm.com
  Data zakupu: 2017.02.16
  Wartość zamówienia: 33,91

Sklep oferuje płatności za pośrednictwem PayPal

 • tchibo.pl
  Data zakupu: 2015-12-19
  Wartość zamówienia: 85,87 zł

Sklep oferuje płatności za pośrednictwem PayPal

Karty płatnicze

O to lista kart płatniczych, które w czasie korzystania z nich nie posiadały autoryzacji kodem 3DSecure.

 • Karta Kredytowa Citi Simplicity
  czas aktywności II – III kwartał 2016 r.
  Bank CITI Handlowy
  czytaj więcej: Karta kredytowa Simplicity